23. ve 26. Dönem AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, hayatını kaybetti. Tahir Öztürk, geçirdiği kalp krizi sonrası Ankara’da Bilkent Şehir Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Öztürk, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Tahir Öztürk, 1950’de Elazığ’da dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Özel sektörde kurucu üyelik ve yönetim kurulu üyeliklerinde çalıştı. 3 dönem Anavatan Partisi Elazığ İl Başkanlığı ve 1 dönem Merkez İlçe Başkanlığı görevini üstlendi. Tahir Öztürk, Elazığ İzzet Paşa Vakfı Kurucu Üyesi oldu. İhsaniye Camii Derneğinin 2. Başkanlığı görevini sürdürdü. 23. Dönemde Elazığ Milletvekili seçildi. KİT Komisyonu, Madencilik Araştırma Komisyonu ve Küresel Isınma Araştırma Komisyonu üyeliklerinde bulundu.

 

 

23. ve 26. Dönem AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk’ün naaşı akşam saatlerinde Ankara’dan Elazığ’a getirildi.

 

 

Havaalanında konuşan AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Tahir Öztürk’ün Elazığ’ın önemli isimlerinden olduğunu söyleyerek: “sevdiğimiz bir insandı aynı zamanda da yılların siyasetçisi, bu şehrin de önemli isimlerinden ve köklü bir ailenin insanıydı. Bizim için çok önemli bir kayıp.” Dedi.

 

 

26 Dönemde Tahir Öztürk ile birlikte Milletvekili görevini yürüten AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Tahir Öztürk ile çalışmış olmanın kendisi için büyük tecrübe olduğunu söyleyerek: “onunla birlikte çalışmış bir kardeşi olarak 26. Dönemde çok mutlulukla onunla abim olarak çalışmış olmak benim için çok büyük tecrübeydi. Gerçekten çok üzgünüm, çok fazla bir şey ifade edemiyorum Allah Rahmet eylesin.” İfadelerini kullandı.

 

 

Eski AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze Merhum Öztürk’ün Elazığ için büyük bir kayıp olduğunu dile getirerek: “asla hiçbir gün incinmediğimiz ve kendisini de incitmediğimiz birisiydi. Elazığ için çok büyük bir kayıp hem siyasi anlamda hem de bir gönül insanımızı kaybettik. Bütün Elazığ’ımızın başı sağ olsun.” Dedi.

 

 

Merhum Tahir Öztürk’ün Cenaze Namazı 5 Ekim Perşembe Günü İzzetpaşa Camii’nde Öğle Namazını Müteakip Kılınarak Asri Mezarlıkta Defnedilecek. Cenaze namazına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz da katılacak.