TBMM Deprem Komisyonu Üyeleri Gazetemizi ziyaret etti

featured

İrfan ARSLAN

TBMM Deprem Komisyonu üyeleri ilimizde ki çalışmalarını tamamladı. Heyet üyeleri ilimizde yaptıkları çalışmaların sonuçlarını bir rapor haline getirerek Meclise sunacaklar.

TBMM Deprem Komisyonu üyelerinden bir bölümü Gazetemizi ziyaret etti. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ile birlikte Gazetemiz imtiyaz sahibi Mustafa Feyzi Koç’u ziyaret eden İzmir Milletvekili Kamil Oktay, Adana Milletvekili Müzeyyen Sevkin, İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek adına açıklamada bulunan CHP Milletvekili Gürsel Erol” Biz depremin olduğu ilk günden bu yana ilimizde yapılan çalışmalarda vatandaşların mağduriyetlerinin bulunduğunu, bu mağduriyetlerin giderilmesine yönelik gerekli çalışmaların yapılmasını istedik, talep ettik. Bugün ilimizde incelemelerde bulunan TBMM Deprem Komisyonu’nun yaptırım gücü yok ancak yönlendirici gücü var. Bugün ilimizde yapılan konutlar konusunda vatandaşların tepkisi var ise bundan sonra yapılacaklar için Komisyon Yönlendirici olabilir.” dedi

CHP Milletvekili Gürel Erol yaptığı açıklamalarına şöyle devam etti.

“Ben özellikle TBMM Deprem Komisyonu Başkanı Recep Uncuoğlu’na, Hayatin Sivrice ve Maden ilçelerini de ziyaret etmelerini istedim. Ancak Heyet bu ilçelere gitmedi. Heyet ilimizde ki iki günlük incelemelerinde sorunları tespit edecek, burada yapılacak olan tespitler ve sorunların daha sonra meydana gelebilecek depremlerde yaşanmaması adına gerekli çalışmaların yapılmasını sağlayacak. Bu heyetin raporu resmi evrak olacak. Amaç yaşanılan mağduriyetleri belirleyip bunları tekrar yaşanmamasını sağlamak.

Burada asıl amaç vatandaşların mağduriyetlerinin önüne geçilmesini sağlamak. Ancak vatandaşlar sıkıntı yaşadıkları konuları Heyete bildirmekte sıkıntı yaşadı. Ben ilk gün Valilikteki toplantıdan sonra TBMM Deprem Komisyonu Başkanına Vatandaşları dinlemenin faydalı olacağını belirttim. Vatandaşlar mağduriyetlerini Başkana aktardılar. Vatandaşın haklı tepkisi varsa dinlersin. Burada özellikle şunu dile getiriyorlar. Cumhurbaşkanımız vatandaşların can güvenliğini istediği için bu planlamalar ve çalışmalar yapıldı deniliyor. Buna elbetteki itirazımız yok. Ancak vatandaş adına belirleme yerine Vatandaşa sorulup bu planlama yapılsaydı bugün bu sıkıntılar olmazdı. Vatandaşlara dayatma yapıldı. Benim burada gördüğüm AK Parti baştan aşağıya güç zehirlenmesi yaşıyor, şımarıklık var. Biz yaptık oldu mantığı var. Oysa vatandaşlar dinlenseydi, evlerin metrekaresi büyük olacaktı, kura çekimi konusunda sıkıntılar yaşanmayacaktı. Hak mağduriyetinden söz edilemeyecekti. Bugün bunlar yaşanıyor ve Heyete de bunlar ifade ediliyor.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TBMM Deprem Komisyonu Üyeleri Gazetemizi ziyaret etti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin