TFF Başkan Adayı Prof. Dr. Devecioğlu: Türk Futboluna Yeni Vizyon Ve Misyon Kazandıracağım

featured

Prof. Dr. Sebahattin Devecioğlu, 2024 yılında yapılacak olan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağanüstü Genel Kurulu’nda TFF Başkanlığına aday olduğunu duyurdu.

22 Haziran 2023’te gerçekleştirilen TFF Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa adaylığını açıklayan Prof. Dr. Sebahattin Devecioğlu, hukukun üstünlüğüne inanan biri olarak, demokratik bulmadığı tek adaylı seçim sürecine karşı çıkarak adaylıktan çekilme kararı almıştı. TFF yönetiminin Süper Kupa Finali öncesinde, 18 Temmuz 2024’te mali genel kurulun seçimli genel kurul olarak yapılacağını duyurması, yeni bir seçim sürecini başlattı. Bu süreçte Devecioğlu, Türk futboluna yeni bir misyon ve vizyon kazandırma amacıyla tekrar adaylığını duyurdu.

TÜRK FUTBOLUNA YENİ BİR VİZYON VE MİSYON

Prof. Dr. Sebahattin Devecioğlu, Türk futbolunun bilimsel gelişimine katkı sağlamak ve daha ileriye taşımak amacıyla TFF başkanlığına aday olduğunu resmen açıkladı. Bu hedef doğrultusunda yasal süreç çerçevesinde adaylık başvurusu ve yönetim oluşturma çalışmaları devam edecek.

Kırk yıllık futbol deneyimiyle, teorik ve pratik anlamda futbolun temel değerlerine ve adil rekabete dayalı bir vizyona sahip olduğunu belirten Devecioğlu, Türk futbolunun potansiyelini tam anlamıyla ortaya çıkarmak için şeffaflık, adalet, tarafsızlık ve yönetimde etkinlik ilkelerini ön planda tutacağını vurguladı.

HEDEFLER VE TAAHHÜTLER

Toplumun önemli bir parçası olan futbolun gelişmesini desteklemek için amatörden profesyonelliğe her seviyede çalışmalar yapacağını ifade eden Devecioğlu, genç yeteneklerin keşfedilmesi ve desteklenmesi, altyapıların güçlendirilmesi ve futbolun herkes için erişilebilir hale getirilmesinin öncelikli hedefleri arasında olduğunu belirtti.

SONUÇ VE ÇAĞRI

Futbolun saha içinde ve dışında örnek bir liderlik sergilemek için kulüpler, futbolcular, teknik ekip, futbol medyası, hakemler, akademisyenler ve taraftarlarla işbirliği içerisinde olacağını belirten Devecioğlu, Türk futbolunu uluslararası alanda saygın bir konuma taşımak için çalışacağını söyledi.

Destekleriyle, Türk futbolunu daha güçlü, daha adil ve daha başarılı bir geleceğe taşımak için çalışacaklarını belirten Prof. Dr. Sebahattin Devecioğlu, tüm futbol ailesine çağrıda bulundu. Bu süreçte, Türk futbolunun gelişimine katkı sağlayacak herkesi yanlarında görmekten mutluluk duyacaklarını ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TFF Başkan Adayı Prof. Dr. Devecioğlu: Türk Futboluna Yeni Vizyon Ve Misyon Kazandıracağım

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin