TOKİ Başkanlığı Deneyim İle Pratik Çözümler Getiriyor

featured

İrfan ARSLAN

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Afetlere karşı önlemlerin alınması, Hak sahipleriyle ilgili yeni kanun düzenlemelerine ihtiyaç duyulması ve Afet Bakanlığının kurulması gibi önerilerinin Hükümet tarafından değerlendirilmesini istedi.

CHP Elazığ Milletvekili, 2020 Elazığ Depremi, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaptığı çalışmaların ışığı altında yaptığı açıklamasında şunları söyledi.

“2020 Elazığ depremi sonrası, Elazığlı hemşerilerimizin mülkiyet haklarının korunması, hak sahipliğinden kaynaklı konutlarının yapılmasıyla ilgili TOKİ Başkanlığı, Elazığ’da yaklaşık 25 bin konut yapmış, hak sahibi olmuş vatandaşlarımıza kura çekilerek konutlar teslim edilmiştir.

6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası, bizim de girişimlerimizle Elazığ 11 il olarak afet bölgesi ilan edilerek, yaklaşık 9 bin civarında yeni konut yapılması çevre bakanlığınca kararlaştırılmıştır.

2020 Elazığ depremi ve sonrası, 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası TOKİ Başkanlığı Elazığ’da konutların yapımı, teslimi ve mağduriyetlerinin giderilmesi ile ilgili başarılı bir sınav vermişlerdir.”

“ŞEHİRLERİN GELİŞİMİNE KATKI VERECEKTİR”

CHP Milletvekili Erol açıklamasını şöyle sürdürdü; “Bu süreçte TOKİ Başkanlığıyla ilgili izlenimim, kamu kuruşları arasında mesleki yeterliliğe, liyakate, bürokratik deneyime ve sorunların çözümüyle ilgili pratik hareketliliğe sahip bir kurum olacaktadır.

Ayrıca deprem komisyonunda görev aldığım süreçte, 2+1 konutlardan vazgeçilmesi, tüm konutların 3+1 olarak yapılması, köy evlerinin tek katlı değil 2 katlı olarak yapılması, deprem konut yerlerinin fay hatları bölgesinden uzak, zemin sorunu olmayan bölgelerde şehirlerin gelişimine katkı verecek, yaşam alanları olarak planlanması ve önerimizin kabul görmesinde memnuniyet vericidir.

Deprem komisyonu raporlarımızda da belirttiğimiz gibi afetlere karşı önlemlerin alınması, hak sahipleriyle ilgili yeni kanun düzenlemelerine ihtiyaç duyulması ve afet bakanlığının kurulması gibi önerilerimizin hükümet tarafından değerlendirilmesi önem arz etmektedir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TOKİ Başkanlığı Deneyim İle Pratik Çözümler Getiriyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin