Toplantı Krizine DEVA Partisinden de açıklama geldi

featured

Elazığ Valiliği bünyesinde yapılan İl Koordinasyon toplantısının yankıları devam ediyor. İktidar partisi ile Valilik Makamı arasındaki tartışmaya DEVA Partisi de dahil oldu. Elazığ İl Başkanı Mehmet Kangal, “Ak Parti kanadından, tüm devlet geleneklerini ve siyasi nezaketi hiçe sayan talihsiz bir açıklama gelmiştir.” Dedi.

Elazığ Valiliği bünyesinde yapılan İl Koordinasyon toplantısının tartışmaları devam ediyor. Vali Yırık’ın geçtiğimiz gün yaptığı açıklamanın ardından Ak Parti İL Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın yaptığı açıklamaya DEVA Partisi’nden tepki geldi.

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Kangal yaptığı açıklamada; “Valilik bünyesinde gerçekleştirilen İl Koordinasyon toplantısı sonrası, siyasi parti temsilcilerinden sadece iktidar partisinin il başkanının davet edilmiş olması tarafımızca ve tüm muhalefet il başkanlarınca eleştirilmiştir. Eleştiriler üzerine ilimiz valisi tarafından, bu davetin kendisi tarafından yapılmadığı,  konu ile ilgili bilgisinin olmadığı açıklaması gelmiştir. Bu konudaki tartışmalar devam ederken toplantıya katılım sağlayan Ak Parti kanadından , tüm devlet geleneklerini ve siyasi nezaketi hiçe sayan talihsiz bir açıklama gelmiştir. Gerçekleştirilen bu açıklamalarda; öncelikle kendilerinden başka kimsenin varlığını kabul etmeyen,  farklı düşünce ve talepleri değersiz gören bir anlayışın varlığını görüyoruz . Bu açıklamalar diğer tüm partilere açıktan saygısızlık arz ettiği gibi, bu partilerin temsil ettiği tabanı da yok saymaktan başka bir şey değildir.

“Artık İktidar Partisi Kendisini Devletin Üstünde Görüyor”

Görünen odur ki; en doğruyu biz biliriz anlayışı genel merkezden il teşkilatlarına kadar sirayet etmiştir ve aynı tarz siyaset yerelde de devam etmektedir. İlimizde teşkilatı bulunan tüm siyasi parti temsilcilerinin o toplantıya değerli görüşleri ile katkı sağlayacağı ve sahadaki deneyimlerini memleketimizin faydasına olabilecek şekilde  çözüm önerisi olarak sunacağından şüphemiz bulunmamaktadır. Bir şehir için gerçekten önem arz eden böylesine geniş katılımlı bir toplantıya halkın büyük bir kesimini temsil eden, dertlerini bilen ve birebir sorunlara vakıf olan diğer siyasi parti temsilcilerinin katılımını gereksiz gören siyasi anlayışın, vatandaşımız nezdinde gerçekten bir karşılığı kalmamıştır. Çok sesliliğin, farklı düşüncelerin toplumumuza fayda sağlayacağı inancını yitirmiş bir parti, artık ömrünü tamamlamış bir hale gelmiştir. Gelinen aşamada artık iktidar partisi kendisini devletin üstünde gören bir anlayışa bürünerek,  Devletin de milletin de tek sahibi olduğunu zannetmektedir. Ancak şu bilinmelidir ki; bizim Devletimiz hiçbir zaman parti devleti olmamıştır ve olmayacaktır da;  yine şu da unutmamalıdır ki, bu aziz Millet sadece söylemler üzerinden sahiplenme görüntüsü veren hamaset siyasetini en yakın zamanda sandığa gömecektir. Devlet hepimizin Devleti, millet hepimizin milletidir.” İfadelerine yer verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Toplantı Krizine DEVA Partisinden de açıklama geldi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin