TÜMKİAD Elazığ İl Başkanlığı’nın Açılışı Gerçekleşti

featured

Tüm Kalkınma ve Girişimci İş İnsanları Derneği Elazığ Şubesinin açılışı gerçekleşti.

Tüm Kalkınma ve Girişimci İş İnsanları Derneği Elâzığ İl Başkanlığı’nın açılış programı gerçekleşti.

Bir otelde düzenlenen açılış programına TÜMKİAD Genel Başkanı Nihat Tanrıkulu, Elazığ İl Başkanı Osman Özçelik, yönetim kurulu üyeleri, TÜMKİAD Şube başkanları iş insanları ve STK temsilcileri katıldı.

TÜMKİAD Elazığ İl Başkanı Osman Özçelik, selamlama konuşması yaptı.

STK Uzmanı Tuncer Dağ, sivil toplum kuruluşlarının TÜMKİAD ile iş birliği yapmanın önemine dikkat çekti. Dağ, “TÜMKİAD 38 ilde il başkanlığını oluşturmuş bugünde mevcut programını Elazığ’da coşkulu bir şekilde açtık. Şuna inanıyorum Türkiye genelinde Sivil Toplum Kuruluşları özellikle Elazığ’daki Sivil Toplum Kuruluşları, TÜMKİAD ile iş birliği yaptığı zaman bu bölgeye ciddi bir katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

İş insanı Mehmet Ali Kulat, TÜMKİAD olarak Elâzığ’da ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda çalışmalar gerçekleştireceklerini söyledi. Kulat, “TÜMKİAD buraya gelmiştir buradaki arkadaşlarla birlikte omuz omuza vererek bir sinerji oluşturarak yeniden Elazığ bir çekim merkezi olsun arzumuz vardır. Bu arzumuz ekonomik anlamdadır, bu arzumuz sosyal, kültürel anlamdadır. Bütün bu özellikleri taşıyan Elazığ’a bir son nokta olarak ifade edeyim. Elazığ’da sadece değil Türkiye’deki bütün düğünlerde evlenecek olan gelinler Çayda Çıra dinlemişlerdir. Çayda Çıra dinleyerek bir aile kuruluyorsa ve bu aileyi kurmada Elazığ’ın ismi, imzası varsa orada Elazığ’ın bütün Türkiye’ye yayılan bir etkisinin olmasını arzularız” dedi.

İş İnsanı Hamdi Irmak, Tüm Kalkınma ve Girişimci İş İnsanları Derneği’nin Elazığ’a hayırlı olması temennisinde bulundu. Irmak, “Cumhurbaşkanımızın da İstanbul ile ilgili özellikle söylemiş olduğu yatay mimariyle oluşan şehirler noktasında dikkatlerini ve tavsiyeleri dikkate alarak önem vererek Elaziz şehrinde yatay mimariye de ve özgün mimariye de önem vereceklerine inanıyorum. Bu vesileyle burada 39. Şubesini açmış olan TÜMKİAD ailesine kanal23 Elaziz şehrinin başkanı Osman Bey kardeşime bundan sonraki çalışmalarında hem Elaziz şehri için hem ülkemizin geleceği için bu izzetli şehri katacaklarından dolayı şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

TÜMKİAD Genel Başkanı Nihat Tanrıkulu, TÜMKİAD olarak devlet tarafından hazır olan bir oluşum olduklarının altını çizdi. Tanrıkulu, “Bu ülkenin sevdalılarını hazırladığı her şey olabilir. Bazen siz hazırladığınıza bakarsanız hazırlananı görmezseniz o hazırlanan bir gün rabbim tarafından çıkar ortaya. Biz birileri tarafından hazırlanan biz, biz TÜMKİAD olarak Allah tarafından, devlet tarafından hazır olan bir oluşumuz o yüzden bazen hazırladıklarınızdan öne çıkıyorsak bizi hazırladığınızda karıştırmayın hazırlanan olarak görün. Biz TÜMKİAD olarak böyle bir oluşumuz” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TÜMKİAD Elazığ İl Başkanlığı’nın Açılışı Gerçekleşti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin