Türk Eğitim-Sen Elazığ Şubesi, Cumhuriyetin 100. Yılı münasebetiyle Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapıldı. Türk Eğitim-Sen üyelerinin katıldığı tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra Atatürk anıtına çelenk sunumu yapıldı.

 

 

Çelenk sunumunun ardından basın açıklaması yapan Türk eğitim sen Elazığ şube başkanı Fatih Murat taşkın, Cumhuriyetin 100. Yılını kutladı.

Taşkın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden yola çıkarak yılmadan mücadele edecek nesiller yetiştirmeye devam edileceğini ifade ederek: “Türk milletinin en güzide ve en muazzam eseri olan Türkiye Cumhuriyeti 100 yaşında. Kutlu olsun!  Devletimiz, milli egemenliğimiz, milli irademiz, milli bekamız daim olsun! Türkiye Cumhuriyeti ülküsü; adanmışların, irade gösterenlerin ve inançla harekete geçenlerin şuuru ve muazzam mücadelesiyle yükselmiş, kurtarıcı ve kurucu iradenin hür, müstakil, tam bağımsız ve millet egemenliğine dayanan bir devlet yönetimi anlayışıyla kurumsallaşmış, milli egemenliğin ve milli bekanın üzerinde hiçbir otoriteyi tanımadığının tüm cihana gösterildiği bir duruşla perçinlenmiş ve bugünlere gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti; mazlum milletlere emsal olan muhteşem bir mücadelenin zafer tacıdır. Türkiye Cumhuriyeti; Türk milletinin yüksek şuurunun, engin iradesinin, kutlu kudretinin şeref nişanesidir. Türkiye Cumhuriyeti; Türk milletinin 20. Yüzyıla mührünü vurduğu Türk Mucizesi’dir. Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluş felsefesinde olduğu gibi, ilmin, fennin ve aklın ışığında, demokratik bir izanla daha büyük bir azimle, daha içten bir kararlılıkla ikinci yüzyıla taşıma görev ve sorumluluğunu üstlenecek, milli bekamız için yılmadan mücadele edecek, harici ve dâhili tüm tehdit unsurlarını bertaraf edecek nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz.” Dedi.