Unutulmaya Yüz Tutan Mesleklere Faizsiz Kredi

featured

Harput Kredi ve Kefalet Kooperatifi, unutulmaya yüz tutan meslekleri yaşatmak için 68 yıldır semercilik yapan Ahmet Semercioğlu’ya faizsiz kredi verdi.

Harput Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Turan Kurnaz, Elazığ’da 68 yıldır unutulmaya yüz tutan meslek grupları arasında yer alan Semerci ustasına faizsiz kredi desteği sundu.

Kurnaz: 3 Yıl Vadeyle Kullandırma Yetkisine Sahibiz

Unutulmaya yüz tutan meslekler için faizsiz kredi uygulaması ile ilgili bilgi veren Harput Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Turan Kurnaz, “Buna benzer unutulmaya yüz tutmuş meslek gruplarına biz esnaf kefalet olarak faizsiz kredi, 3 yıl vadeyle kullandırma yetkisine sahibiz. Netice itibariyle Ahmet abi geldi. Biz bu konuda KOSGEB tarafından herhangi bir faizsiz kredi almadığına dair yazı getirdi. Daha önce faizsiz kredi almadığına dair. Netice itibariyle bu esnafımıza ilk olarak Elazığ’da unutulmaya yüz tutmuş meslek grupları dalında ilk defa Harput Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi kanalıyla böyle bir kredi veriliyor” ifadelerini kullandı.

Kurnaz: Meslek Kodlarımızın Kaybolmamasını İstiyoruz

Başkan Kurnaz, “Bu saydığım meslek kodlarına binaen öyle bir esnafımız söz konusu faaliyetini sürdürürse benim kapım açıktır. Kim olursa olsun yeter ki unutulmaya yüz tutmuş meslek kodlarımızın daha da ileriye dönük yaşatılması için. Her yörenin kendine göre bir meslek kodu vardır. Elazığ’ın da semerciliği olsun, yorgancılığı olsun, kalaycılığı olsun, overlokçuluğu olsun bunlar meşhur. Biz ülke olarak, millet olarak, toplum olarak bu meslek kodlarımızın kaybolmamasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Semercioğlu: Başkanımın Sayesinde Bu Krediyi Aldım

Esnaf Ahmet Semercioğlu’da, “Hiç bir şey almadım ben. Bütün millet aldı. Ben destek alamadım. Başkanımın sayesinde bu krediyi aldım. Başkanım bana öyle yardım etti ki. Her şeyime yardım etti. Allah’ta nasip etmiş. Bu işe başladık, aldık kredimizi. Yine devam edeceğim. Benden sonra daha bilen yok. Gelen yok, heves eden yok. Hâlbuki bu meslek Reşat  altını” diye ifade etti.

Unutulmaya yüz tutan meslek grupları arasında yorgan kalaycılık nalbantlık, semercilik gibi pek çok meslek grubu bulunuyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Unutulmaya Yüz Tutan Mesleklere Faizsiz Kredi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin