Uymayana 5 Bin 252 TL İdari Para Cezası Uygulanacak

featured

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, üretim yapan ve sanayi sicile kayıtlı olan işletmeler için Sanayi Sicil Bilgi Sistemine kayıt uyarısında bulundu. Yıllık İşletme Cetvelini vermeyen işletmelere, anılan kanunun 9 uncu maddesine göre 5 bin 252 TL idari para cezası uygulanacak.

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, üretim yapan ve sanayi sicile kayıtlı olan işletmelere uyarıda bulundu. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, işletmelere Yıllık İşletme Cetveli kaydı yapmaları uyarısında bulundu. İşletme cetveli kaydı yapmayan işletmelere 5 bin 252 TL idari para cezası uygulanacak.

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi.

“6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununun 1 inci maddesine göre üretim yapan ve sanayi sicile kayıtlı olan işletmeler, Kanunun 5 inci maddesi gereğince her yıl bir önceki yıla ait faaliyetlerini içeren Yıllık İşletme Cetvellerini yılsonundan itibaren 4 ay içinde https://www.turkiye.gov.tr internet adresi Sanayi Sicil İşlemleri uygulama menüsü, https://dijitalbakanlik.sanayi.gov.tr internet adresi Sanayi Sicil İşlemleri menüsü veya https://sanayisicil.sanayi.gov.tr internet adresi üzerinden Sanayi Sicil Bilgi Sistemine e-devlet şifreleri ile giriş yapmak suretiyle bildirmek zorundadırlar. Belirtilen süre içerisinde, Yıllık İşletme Cetvelini vermeyen işletmelere, anılan kanunun 9 uncu maddesine göre 5.252,00 TL idari para cezası uygulanacaktır. 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununun 1 inci maddesine göre üretim yapan ve Müdürlüğümüzden Sanayi Sicil Belgesi alan işletmelerin, 30 Nisan 2023 tarihi sonuna kadar (Söz konusu tarihin bu yıl resmi tatile denk gelmesi nedeniyle 2 Mayıs 2023 tarihi sonuna kadar) 2022 yılı Yıllık İşletme Cetvellerini sisteme girmeleri veya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne müracaat etmeleri hususu önemle duyurulur” denildi.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Uymayana 5 Bin 252 TL İdari Para Cezası Uygulanacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin