İsrail’in Filistin’deki masum sivillere yönelik saldırıları devam ederken Tüm Dünyada protestolar her geçen gün daha çok büyüyor. Elazığ’da da Filistin’e destek amaçlı düzenlenen etkinlik ve programlarda kurum ve STK’lar birlikte hareket etmeyi ve Elazığ’da daha gür bir ses çıkmasını amaçlıyor. Bu kapsamda Elazığ Kadın ve Demokrasi Vakfı’nda, Elazığ Valisi Ömer Toraman katılımıyla bir toplantı düzenlendi.  Toplantıya Kurum Müdürleri, üniversite dekanları STK temsilcileri katıldı.

26 Mayıs Pazar günü çevre illerden 12 şehrin STK Temsilcilerinin de katılımıyla düzenlenmesi planlanan program masaya yatırıldı.  Düzenlenecek olan mitinge Elazığ Valisi Ömer Toraman da destek verdi.

 

 

Elazığ İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Şahin Kara, mitinge yoğun katılım beklediklerini ve gündem yaratabilmeyi amaçladıklarını söyledi.

 

 

 

Elazığ Valisi Ömer Toraman, Dünya bu katliamın önüne geçilmesi için tepki gösterirken, İsrail içinde de yapılan soykırıma tepkilerin büyüdüğüne dikkat çekti. Soykırımın tamamen durduruluncaya kadar verilen desteğin de devam edeceğini kaydetti.