Vali Yırık: Allah Şahit Ben Toplantıya Kimseyi Davet Etmedim

featured

Muhtarlarla düzenlediği toplantıya davet edilmediği konusunda eleştirilen Vali Erkaya Yırık, eleştirilere yanıt verdi ve “Allah şahidim ben kimseyi toplantıya davet etmedim” dedi.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Salı günü İl Özel İdaresi’nde muhtarlarla bir araya geldi. Toplantıya sadece siyasi parti temsilcilerinden AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın davet edildiğini iddia eden bazı siyasi parti temsilcileri, Vali Erkaya Yırık’ı bu nedenle eleştirmişti.

Yırık: Herkese Eşit Mesafedeyim

Vali Yırık, Elazığ Muhtarlar Dayanışma Derneği’nde yöneltilen sorular üzerine konuya açıklık getirerek, “Bir davet söz konusu değil. Spontane olan bir gelişme söz konusu. Biliyorsunuz ki ben ilin valisi olarak tüm siyasilerin uzağında ve herkese eşit mesafede olan bir pozisyondayım. Dolayısıyla benim bugüne kadar yapmış olduğum kamu hizmetinde gerçekten belli bir yöne kanalize olmuş bir tavrımı, tarzımı asla görmediler, bundan sonra da göremezler. Çünkü ben devletin temsilcisiyim, Sayın Cumhurbaşkanımızın temsilcisiyim. Dolayısıyla herkese eşit mesafedeyim” ifadelerini kullandı. YIRIK:  Vali Erkaya Yırık, “Vatandaşlarımızın bazen kendi duygu ve düşüncelerini böyle bir kurgu üzerinden açıklama ihtiyacı değişiyor ama doğru bir şey değil. Ama ben bunu da doğru bulmuyorum. Çünkü basına her anlatılan, her verilen demeç gerçekten doğru değil. Dün bir konuya şahit olduk toplantıda; bir muhtarımız ‘bizim bir evrakımız varmış. Valiliğimizde bekliyormuş’ dedi. Yanımda vali yardımcısı vardı. Kendisine sordum. Bu evrak bekliyor mu dedim. ‘hayır, efendim bu işte gelişme daha dün sonuçlandı’ dedi. Yani o muhtarımızın ifadesine göre 3-4 aydır bekleyen bir evrak. Öyle değil. Bazen keşke hepimiz her şeyi doğru olarak ifade etsek. Bazen o doğruyu bilmediği için doğru zannettiği cümleyi kuruyor ve dolayısıyla ne oluyor? Beri tarafta işin gerçekliğinden uzak cümleler kurulmuş oluyor. Ben kul hakkı geçsin istemiyorum insanlar arasında. Gerçekten ilin iyiliği, güzelliği için uğraşıyoruz. Niyetimiz halis” şeklinde konuştu.

Vali Erkaya Yırık, “Elazığ babalar şehri. Elazığ’ın kültürü, geçmişi çok kadim. Bu şehre giren buradaki o derinliği, o tarihi o geçmişi inanın hissediyor. Şimdi; gerçekten bu işler çok basit değil. ‘vali onu çağırmış’ böyle bir şey asla söz konusu değil. Allah şahit hiçbir kimseye hadi buraya gelin gibi bir davetim olmadı. Kamu görevlilerine benim zaten talimatım oldu. ‘Yarın toplantımız var’ onu da özel kalem müdürümüz gerçekleştirdi. Valiliğin toplantılarını, organizasyonunu özel kalem yapar. Dolayısıyla siz gidip özel kaleme sorabilirsiniz. Valimiz bu toplantıyla ilgili kim gelsin, kim gelmesin dedi diye. Şimdi gidip yan odada sorabilirsiniz. Bana da aldığınız cevabı getirin. Samimi söylüyorum” diye ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vali Yırık: Allah Şahit Ben Toplantıya Kimseyi Davet Etmedim

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin