Vali Yırık: Gerekli Hassasiyet Gösterilmeli

featured

İrfan ARSLAN

“2021-2022 yılında iki yıllık bir aranın ardından Eğitim ve öğretim yılının yüz yüze  olarak başlamasını Öğrenci Öğretmen ve eğitim paydaşlarınca özlenildiğini belirten Vali Erkaya Yırık “İnanıyorum ki yüz yüze eğitimin kesintiye uğramadan devamı için. Covid- 19 salgını sebebiyle okullarımızda herhangi bir aksaklığa mahal vermeden tüm kurallara uyarak okullarımızın açık kalması için gereken tüm hassasiyeti göstereceğinizden asla endişem yok” dedi

Vali Erkaya Yırık Eğitim ve Öğretim yılının başlaması nedeniyle yayınladığı mesajında şunları söyledi.

“ Eğitim, bir neslin devamı ve çağdaş medeniyetler seviyesine ilerlemesi; doğruyu, hakikati ve güzel olanı bulma gayesiyle ömür boyu süren bir süreçtir. Bu süreçte bugünün küçükleri yarınlarımızın sahipleri olan öğrencilerimizle birlikte bu yolda yürürken onlara engel olacak her türlü durumda ellerinden tutacak öğretmenlerimiz, bizim en kıymetli yol göstericilerimizdir. Onlar sabrın, hoşgörünün, sevginin, anlayışın ve fedakârlığın yeryüzündeki timsalleridir.

Dünyanın içinde bulunduğu bu zor zamanlardan geçerken; öğretimin, okulun ve öğretmenin değerini bir kez daha anlayarak okul ikliminin öğrenci için ne kadar önemli olduğunu tüm dünyayla beraber bizler de bir kez daha idrak ettik. Daha güzel yarınları inşa ederken örülecek her bir duvar, bir usta tarafından yapılır. Geleceğimizi inşa ederken de yetişecek her birey okul sıralarında ince ince dokunarak bir kilim gibi işlenecek ve hayata yetişecektir. İşte burada eğitim ve öğretimin her basamağındaki personelden veliye, okul müdüründen öğretmene kadar her biri ayrı önem arz etmektedir. Bizler bu önemin farkındayız ve her türlü sıkıntıda eğitim ve öğretimin aksamaması için elimizi taşın altına koymaya hazır durumdayız. Sizlerin de şehrimizin eğitim kalitesini üst sıralara taşıma gayretlerimize bu yılda gereken desteği sağlayacağınıza olan inancım tamdır. Yapacağınız fedakârlıklar için şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

Covid- 19 salgını sebebiyle okullarımızda herhangi bir aksaklığa mahal vermeden tüm kurallara uyarak okullarımızın açık kalması için gereken tüm hassasiyeti göstereceğinizden asla endişem yok.

Bugün uzun zaman sonra ilk ders zilini heyecanla beklediğinizi biliyorum. Öğretmenlerimiz, biricik yavrularına; öğrencilerimiz de hem arkadaşlarına hem de okullarına yeniden kavuşmanın heyecanı içerisindeyken bizler de sizin bu heyecanınızı paylaşıyor; vatana, millete, bayrağa ve devletimize hayırlı bir nesil yetiştirmeniz için başarılar diliyor, yeni eğitim öğretim yılının hayırlar getirmesini diliyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vali Yırık: Gerekli Hassasiyet Gösterilmeli

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin