Vali Yırık: İlimize Gelen Öğrenciler Yurt Sıkıntısı Yaşamayacak

featured

ESMA YILDIRIM

Elazığ valisi Erkaya Yırık,  Fırat Üniversitesinde başlayacak olan 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında il dışından gelecek öğrenciler için gerekli önlemleri aldıklarını ifade ederek, öğrencilerimiz eğitim ve öğretim yılının bitiminde ilimizden memnun ve mutlu bir şekilde ayrılacaklarını belirtti.

Vali Yırık, şehrimizin her daim misafirperverliği ile iyi bir ev sahibi olduğunu vurgulayarak, ilimizde 8 bin 500 öğrencinin yurtta kalacağını ve bizim yurt kapasitemizin 9 bin 100 civarında olup hiçbir öğrencinin yurt konusunda sıkıntı yaşamayacaklarını aktardı.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık açıklamasında, Üniversitelerimizde huzur ve güveni arttırmak için il komisyonu olarak, Elâzığ’ımızda üniversitelerin yükseköğreniminin yüz yüze eğitime başlaması nedeniyle çocuklarımızın, gençlerimizin, dışarıdan gelecek tüm öğrencilerimizin bu süreçte gerek barınma gerekse de eğitim ve öğretimin güvenli ve sağlıklı bir şekilde çocuklarımızın öğrenim hayatlarını sürdürmesi amacıyla bir takım kararlar almamız gerekiyor. Buradaki amacımız Elazığ’ımızın, Fırat üniversitemizin ve yüksekokullarımızın öğrencilerini, aynı şekilde dört veya iki yıl sonra çocuklarımızı ailelerine kavuşturmayı hedefliyoruz.

ELAZIĞ GÜVEN ŞEHRİDİR

Elazığ altı yüz bin nüfusu ile bir güven şehridir. Yaşanabilir iller arasında önemli sıradadır. Misafirperver insanıyla, sevecenliği ile çocuklarımıza ve misafirlerimize her daim iyi bir ev sahibi olmuştur. Özellikle üniversitelerimizde, gençlerin birtakım zararlı faaliyetlerden uzak durması, öğrencilerin kalacak yerlerinin hazırlanıp yurtlara yerleştirilmesi, burada rahat olmaları en büyük hedeflerimiz arasında. Kurumların öğrencilere yönelik yararlı faaliyetlerin olması da toplantımızın maddeleri arasında  yer alıyor. Şehrimize gelen öğrencilerin son derece memnun bir şekilde ayrıldıklarını biliyoruz. Aynı şekilde bu yıl pandemi süreci sonrasında üniversitemizin eğitime başlayacak olması nedeniyle tüm önlemeleri tekrar gözden geçirerek, evlatlarımızın güvenli bir şekilde okul hayatlarını devam etmesi temin etmeye çalışacağız.

ÜNİVERSİTEMİZDE GEREKLİ TEDBİRLER ALINIYOR

Son 2 yıl öncesinde üniversitemizde ciddi bir asayiş olayı söz konusu olmadı. Üniversitelerimiz gerekli tedbirleri almakta. Tüm arkadaşlarımız üzerlerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmektedirler. Bu sürecin iyi yönetilmesi hepimiz açısından bir gurur kaynağı olacaktır. Yeni gelen öğrencilerimizin gerekli olan bilgileri alması için üniversitemiz çeşitli broşürler dağıtıyor. Hukuk kuralları çerçevesinde gerekli tedbirler alınıp değerlendiriliyor. Üniversite personellerimiz bu konuları yakından takip ediyor. Diğer şehirlerde yaşanan yurt sıkıntıları oldukça gündemimizde. Âmâ bizim şehrimizde öğrencilerimize yetecek kadar yurt sayımız mevcut. İlimizde 8 bin 500 öğrenci yurtta kalacakken 9 bin 100 civarında bizim kapasitemiz mevcut. Öğrencilerimiz geldiklerinde zorluklarla karşılaşmayacak. Öğrencilerimiz güzel anılar ve memnuiyetle okulları bittiğinde buradan ayrılmış olacaklar. Tüm öğrencilerimize bu eğitim yılının hayırlara vesile olmasını diliyorum.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vali Yırık: İlimize Gelen Öğrenciler Yurt Sıkıntısı Yaşamayacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin