Vali Yırık: Milletimiz İstiklaline kast edenlere geçit vermemiştir

featured

İrfan ARSLAN

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 15 Temmuz gecesi Çanakkale ruhu ve Kuva-i Milliye şuurunun vücut bulduğu kutlu bir mücadele ile akamete uğramışlardır. Türkiye kapkaranlık bir geceden aydınlık bir güne uyanırken tüm dünya mazlumlarına da umut ışığı olmuştur. “ dedi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yayınladığı Mesajda Vali Erkaya Yırık şunları söyledi.

“Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, milli birlik ve beraberliğimizi parçalamaya yönelik gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin milli irade tarafından eşine az rastlanır bir kahramanlık örneğiyle bertaraf edilişinin 5’inci yılını hep birlikte idrak etmekteyiz.

FETÖ/PDY terör örgütü tarafından planlı olarak gerçekleştirilen bu hain darbe girişimine, aziz milletimiz tek yürek olup tıpkı Çanakkale’ de, İstiklal Harbinde olduğu gibi topyekûn vatan ve bayrak aşkı dolu sineleriyle cansiparane karşı koyarak adeta çelikten bir set oluşturarak ülkemizin birlik ve beraberliği ile milletimizin istiklaline kastedenlere geçit vermemiştir. 15 Temmuz gecesi aziz milletimizin kahraman evlatları, Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği güven ve güçle meydanlara inerek güvenlik güçlerimizin yanında yer almış ve vatanı her ne pahasına olursa olsun koruyacağını bir kez daha göstermiştir.

Türk milletinin yeniden dirilişinin ve şahlanışının destanı olan 15 Temmuz gecesinde terör örgütü; milletin tankını, topunu ve tüfeğini millete doğrultmuştur. Türk milleti ise mücadelesiyle tankın, topun ve cebr-i mutlak zihniyetin, millet iradesi karşısında bir şey ifade etmediğini bir kez daha kanıtlamıştır. Milli iradeyi yok sayarak yola çıkanlar, 15 Temmuz gecesi Çanakkale ruhu ve Kuva-i Milliye şuurunun vücut bulduğu kutlu bir mücadele ile akamete uğramışlardır. Türkiye kapkaranlık bir geceden aydınlık bir güne uyanırken tüm dünya mazlumlarına da umut ışığı olmuştur. Böylesine kutlu bir mücadele bize, vatan mevzubahis olduğunda bu milletin hiç düşünmeden aynı safta birlik ve beraberlik içerisinde ne pahasına olursa vatanından, bayrağından, hürriyetinden, birlik ve beraberliğinden ödün vermeyeceğini bir kez daha göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ nde; Demokrasi Destanı’ nı yazan bütün kahramanlarımızı gönülden yâd ediyor, şehitlik mertebesine ulaşan aziz şehitlerimize bir kez daha yüce Allah’ tan rahmet diliyor, gazilik şerefine erişen kahramanlarımıza şükran ve minnetlerimi sunuyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vali Yırık: Milletimiz İstiklaline kast edenlere geçit vermemiştir

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin