Vatandaşlarımızı Geleceğini Ve Birikimlerini Güvence Altına Almaya Davet Ediyoruz

featured

Yaren KAYA

1-7 Mart Deprem Haftası ile ilgili Elazığ Sigortacılar Dernek Başkanı – Türkiye Sigortacılar Saik Meclis Başkan Yardımcısı M. Harun Barut açıklamalarda bulundu.

1. Harun Barut, vatandaşlarımızın depreme karşı en önemli güvence olan zorunlu deprem sigortası olan DASK poliçelerini yaptırması ve geleceğini, birikimlerini güvence altına alması gerektiğini açıkladı.

Elazığ Sigortacılar Dernek Başkanı – Türkiye Sigortacılar Saik Meclis Başkan Yardımcısı M. Harun Barut konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“1-7 MART deprem haftasında tüm vatandaşlarımızı depreme karşı en önemli güvence olan zorunlu deprem sigortası olan DASK poliçelerini yaptırmaya hep birlikte geleceğimizi birikimlerimizi güvence altına almaya Elazığ sigorta acenteleri derneğimiz ve meslektaşlarım adına davet ediyoruz. 24 Ocak 2020 Elazığ depreminde ve 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş depreminde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Yaşadığımız hayatta karşılaşabileceğimiz risklerin en önemlisi olan deprem gerçeğimiz hiç bir zaman unutmamalıyız. Acı gerçeğimiz Ülkemiz bir deprem ülkesi şehrimizde birinci derece deprem konumundadır. Bu nedenle vatandaşlarımız birikimlerimizi, risklerimizi güvence altına almak için gerekli olan sigortalarımızı sigorta acentelerine gidip acilen yapmalıyız.Depreme karşı zorunlu deprem sigortası olan DASK poliçemizi daha sonra konutumuzun değerini tamamlamak için deprem teminatlı konut sigortamızı ve konut sigortamızda eşyamızı tüm risklere karşı güvence altına alabiliriz. Ayrıca işyerlerimizi yine DASK şartlarına uygun olan yerlerde DASK ve iş yeri sigortası yaptırarak güvence altına alabiliriz. Başkan barut 2020 Elazığ depreminde ve Kahramanmaraş depreminde ilimizde DASK konut sigortası olan vatandaşlarımızın Elazığ sigorta acenteleri derneğimiz ve meslektaşlarımızla beraber DASK Kurumu ve özel sigorta şirketleri arasında adeta bir köprü kurarak vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin çok hızlı bir şekilde çözümü için mücadele ettik. Kahramanmaraş depreminde DASK yetkilileriyle görüşmemiz neticesinde ilimizde Valilik bahçesinde DASK konteyneri kurarak tüm vatandaşlarımızın sorunlarını çözdük bize bu desteği veren DASK genel koordinatörü Selva eren hanıma DASK genel koordinatör yardımcısı Erdal Turgut beye DASK çalışanlarına derneğimiz ve meslektaşlarımız adına teşekkür ederiz.

İlimizde 2020 depremi meydana geldiğindeDASK sigortalanma oranı %35 civarındaydı bu oranın çoğu kısmı Elektrik, tapu işlemlerinde zorunlu olarak yaptırılan düşük mkareliDASK poliçeleriydi ve vatandaşımız bu konuda çok mağduriyet yaşadı.Kahramanmaraş depreminden sonra ilimizde DASK sigortalanma oranı %69 civarına yükseldi biz bu oranın ilimizde %100 civarına yükselmesini istiyoruz. Başkan Barut bu poliçeleri düzenlerken Elazığ ilimizdeki Sigorta acentelerine giderek konutumuzun gerçek bürüt mkaresini beyan ederek yapmamızı. Vatandaşlarımız bir sonraki deprem riskinde mağdur olmamak için konutlarının gerçek mkareleriyle bu sigorta poliçeleridüzenlemelerini istedi.

DASK kurumu ilimizde 20732 adet dosyayı sonuçlandırmış vatandaşlarımıza toplam 1.173.947.913 TL tazminat ödemesi yapmıştır.

DASK kurumu 01.01.2024 tarihinde yürürlüğe giren yeni konut değerlerini güncelledi ve bu poliçelerdeki bedelleri enflasyonla sabitledi. Ayrıca vatandaşlarımız 2023 yılında yaptırdıklarıDASK poliçelerine zeyil yaparak konutlarının yeni değerlerini güncelleştirmelerini istiyorum.

1-7 Mart deprem haftasında Elazığ sigorta acenteleri meslektaşlarımızolarak vatandaşlarımızınmağdur olmaması için DASK ve konut sigortalarını ve diğer risklerini karşılayan tüm sigorta işlemlerini doğru bir şekilde poliçe düzenlemek için Elazığ Sigorta acentelerine giderek doğru hizmet almalarını önerdi. Bu sigorta poliçelerini satın alırken sadece Elazığ sigorta acentelerini tercih etmelerini istedi.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vatandaşlarımızı Geleceğini Ve Birikimlerini Güvence Altına Almaya Davet Ediyoruz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin