Yavuz: 144 Konut İhalesi Yapılacak

20210823-yavuz-144-konut-ihalesi-yapilacak-164729-919c4d82e696a4e4e9dc

İrfan ARSLAN

Maden ilçesinde konut ihtiyac5na çözüm getirmek amacıyla TOKİ ile yapılan görüşmeler olumlu sonuç verdi. TOKİ Maden ilçesinde 144 konut yapımı için ihaleye çıkıyor.

Maden Belediye Başkanı Orhan Yavuz, ilçenin konut analında çakı sıkıntısına çözüm getirmek adına başlattıkları ve uzun bir süredir yaptıkları çalışmanın olumlu olarak sonuçlandığını belirterek” 2019 seçimlerinde bu konuda bir çalışmamızın olacağını belirtmiştik. Seçimlerin ardından başlattığımız bu çalışmamız kapsamında uzun bir süreç yaşandı. Maden halkı ile yaptığımız istişareler sonucunda bu konutların İstasyon bölgesinde yapılması talebi ile biz Belediye olarak bir çalışma yaptık. Bu çalışmamızda Belediyemize ait arsaları TOKİ’ye ücretsiz bir şekilde tahsis edilerek ilçemizde TOKİ konutlarının yapılması sağlanmıştır. Maden hepimizin ortak paydası ve geleceğidir.

Bahçelievler Mahallemizde yapılacak olan 144 konutun ihalesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca yapılacak ardından yasal sürelerin tamamlanması ile bu konutların yapımına başlanacaktır. İlçemize hayırlı olsun.”  dedi.

Exit mobile version