SELÇUK ARSLAN

ÜST ÜSTE 3. GALİBİYET

Depremden sonra evimizdeki oynayacağımız ilk maç öncesi stadyumda çok güzel, çok anlamlı görüntüler vardı. Malatya’dan gelen kardeşlerimize güzel bir karşılama yapıldı. Maç öncesi ve maç esnasında taraftarlar Malatya ile ilgili tezahürat yaparak sevgi gösterisinde bulundular. Oyuncularımız ise maç öncesi seremoniye on bir ilimizin takım atkılarıyla çıktılar. Maça kalede Hakan, defansta Oğuzhan, Ensar, Emre, Hakan Bozkurt, orta sahada Zeki, Fatih, Mesut kanatlarda Hakkı ve Çağrı, ilerde tek forvet Mert Çölbeyi ile çıktık. İki takımda müsabakaya kontrollü başladı. Arkadan oyun kurarak atakları olgunlaştırmak istesek de bu planda çok başarılı olduğumuzu söyleyemeyiz. Nitekim ilk 45 dakikada sadece iki pozisyonumuz vardı. Biri defanstan Emre’nin attığı uzunpasa Çağrı çok iyi koştu karşı karşıya pozisyonda kaleci ayaklarıyla çıkardı. Diğer pozisyonu ise 34.dakikada yan topta Emre değerlendiremedi. İkinci yarıya konuk takım 52Orduspor daha iyi başladı. Golü bulduğumuz 60. Dakikaya kadar topa daha çok sahip olan ve pozisyonlar bulan 52Orduspor’du. 60. Dakikada sağ çaprazdan kullandığımız duran topta Hakkı İsmet’in arka direğe kestiği ortayı Oğuzhan değerlendirerek golü buldu. Gol klasik deyimle maçın kilidini açtı. Hemen 3 dakika sonra Çağrı orta sahadan aldığı topu 4 kişiyi geçerek filelerle buluşturdu. Uzatmalarda genç Salih’in golü skoru belirledi. Bu galibiyetle Elazığ bu sezon ilk kez 3 maç üst üste kazanmış oldu.

Skorun 3-0 olması bizi yanıltmamalı çünkü oyunun geneline baktığımızda baskılı tempolu bir oyun oynamıyoruz. Peki Alaeddin hocanın takımı neyi farklı yapıyor yada bir başka değişle neyi doğru yapıyor. En belirgin fark kompakt oyun yani oyuncular maç içinde pozisyonlarından kopmuyor. Defansif anlamda arkaya adam kaçırmıyoruz artık bunun en önemli sebebi ise beklerimiz. Daha önce Yüksel ve Recep oynarken yerlerini kaybediyorlardı. Özellikle uzun toplar defansa zor anlar yaşatıyordu. Hakan Bozkurt ve Oğuzhan defansı iyi toparladı takım kolay pozisyon vermiyor artık. Hücum da ise Çağrı attığı güzel gol haricinde de maç içinde çok haraketli çok faydalı oynadı. Böyle devam ederse büyük katkı vereceğini düşünüyorum. Beğendiğim bir diğer performans için ise uzatmalarla birlikte sahada 25 dakika kalan Tugay Keleş. Önümüzdeki haftalarda ilk 11 deki yerini alıp takıma katkı verebileceği yönünde olumlu bir izlenim oluşturdu bende. Hızlı kararlarla doğru paslar verdi. Topla ve topsuz koşuları doğru yaptı. Hatta orta sahadan bir şutu var az farkla dışarı çıktı. 25 dakikada taraftarı heyecanlandırdı ve umutlandırdı. Olumlu taraflarımızın yanı sıra takımda kangren haline gelmiş oyuncular var ısrarla oynatılıyorlar. İzleyen herkes biliyor görüyor Zeki ve Mesut. Oynadıkları dakikalar boyunca taraftarı resmen çıldırtıyorlar. Oyuna katkı yok koşu yok pas yok tempo yok bu adamların sözleşmesinde her maç oynar diye bir madde mi var gerçekten yeter artık bu kadar genç yetenekli oyuncumuz varken bu oyunculara kimsenin tahammülü kalmadı artık. Bir şeylerin düzelmeye başladı bu durumda düzelsin artık.

Haftayı 30 puanla play-off hattının 10 puan gerisinde 10. Sırada tamamladık. Galibiyetlere devam edip üst sıralara tırmanmamız gerekiyor. Diğer temsilcimiz 23 Elazığ Deplasmanda Orduspor A.Ş ile 1-1 berabere kaldı. Bu sonuçla haftayı 23 puanla düşme hattının hemen üstünde tamamladı. Tehlike çanları çalmaya başladı biran önce toparlanma yaşanmazsa son haftalarda büyük sıkıntılar çekebiliriz. Haftaya güzel sonuçlarla buluşmak dileğiyle…

ÜST ÜSTE 3. GALİBİYET

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin