FIRAT POLAT

EĞİTİMDE HEDEFLERİMİZE ULAŞMALIYIZ

24 Ocak ve 27 Aralık 2020 depremleri ilimizde birçok alanda olduğu gibi eğitim alanında da sıkıntıların yaşanmasına neden oldu. Bunun ardından 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde ilimizde olumsuzluk yarattı. Bu depremlerin ardından ilimizde başlayan çalışmalar kapsamında eğitim kurumlarının ayrı bir yeri var. Çünkü Eğitim geleceğimizi oluşturacak çocuklarımızın olmazsa olmazı. İlimizde ki eğitim kurumu binalarının büyük bölümü yenilendi. Bunun yanında yapımı devam eden eğitim kurumları binaları var. Bunlar tamamlandığında hizmete alınacak ve ilimizde eğitim adına fiziki mekân problemi ortadan kalkacak.

Elazığ, önce deprem ardından da pandemi süreci nedeniyle eğitimde deprem öncesi belirlenen hedeflerine ulaşmada çok büyük bir gerileme yaşadı. Bu gerileme ilimizin eğitimde yeniden bir yapılanmaya gidilmesi ile ötelenmiş oldu.

Şimdi yapılan inşaat çalışmaları tamamlandığında bu alanda ki sıkıntılarımız giderilmiş olacak. Ancak burada özellikle öğrencilerimizin eğitimde yeni hedeflere ulaşma noktasında Öğretmenlerimizin önemli bir çaba içinde olması gerekecek. Zaten deprem ve pandemi ile çok büyük kayıplar yaşadık. Eğitimde bu kayıpları giderme adına Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit’in başlattığı ve önümüzdeki süreç içinde tüm okulları kapsamasını sağlamayı planladığı Takip Sistemi bizleri umutlandırdı. Sistem tüm öğrencilerin derslerini takip ederek başarısını artırmayı amaçlıyor.

Eğitimde ilimizin tüm bireysel başarısını artırma hem de şehrimizi bu alanda geçmişte olduğu gibi yine ülke sıralamasında ilk on içinde yerini almasını sağlama adına hepimizin ama hepimizin bu şehre katkısı olması gerekiyor. Olayı sadece Milli Eğitime yıkmak doğru değil. Burada özellikle Eğitim ile ilgili STK’larında gerekli çalışmaları yapmasını istiyorum. Çünkü bu konu ihlale gelecek veya farklı düşüncelerin harekete geçirilmesini sağlayacak bir konu değil. Çocuklarımız geleceğimiz, onların en iyi ve kaliteli şartlarda eğitim alarak gelişimini sürdürmelerini sağlamak hepimizin görevi.

 

 

 

 

EĞİTİMDE HEDEFLERİMİZE ULAŞMALIYIZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin