FIRAT POLAT

HAREKETLİ GÜNLER BAŞLIYOR

Ülke olarak sürekli bir hareketliliğin içindeyiz. Bu hareketlilik bazen geleceğimiz adına bazen de yaşadığımız olumsuz olayların ardından yaraların sarılması adına yaşanıyor. 2020 yılında ilimizin yaşadığı depremin ardından yaşanan Pandemi süreci, bu yıl yaşadığımız Kahramanmaraş merkezli depremlerin yanında 14 ve 28 Mayıs 2023 tarihlerinde yaşadığımız seçimler bu hareketliliğin yoğun yaşandığı süreçleri getirdi.

Şimdi ülkemiz ve ilimiz yeni bir seçim arefesinde. 2024 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere doğru hızla yaklaşıyoruz. Bakıldığında seçimlere henüz yaklaşık 7 aylık bir süreç var. Ancak bu süreç nasıl hızlı akacak hep birlikte göreceğiz.

Yerel Seçimler öncesi hem siyasi partilerde hem de Başkan adaylarını belirleme, İl Genel ve Belediye Meclisi üyelerini tespit etme, Muhtarlık seçimleri için adaylıklarını açıklama çalışmaları başlamış durumda. Hem de öyle bir çalışma süreci ki aynı parti içinde adaylığı düşünen isimlere karşı aynı parti içinde cepheleşmeler başladı.

Ülkemizde seçim süreçlerine her girdiğimizde seçmenlerin beklentisi hemen AK Parti’ den kim aday olacak sorusuna cevap aramayla başlıyor. Bu açıdan baktığımız da Elazığ’da Belediye Başkanlığı için birçok isimin hazırlıklarına başladığını görüyoruz. Eski milletvekilleri, il başkanları, Belediye Başkanları yapmış isimler harekete geçtiler. Bazı isimler ise önce izleyip sonra göreyim, ben burada aday olamazsam başka bir partiden aday olayım taktiğinde şu anda aşikâr olmuyorlar. Asıl beklentiler, il dışında olmalarına karşılık buradan Başkanlığı düşünen isimlerde. Kim gelecek kim aday olacağını açıklayacak?

Bilinenlerin yanında birde bilinmeyen isimler var. Bunlarda çalışmalarına başlamış durumdalar ancak kesin olarak adayım demiyorlar. Bekle gör taktiğindeler.

Bizler her zaman olduğu gibi takipte kalacağız. Kimler hangi partiden aday olacak?

Aday olacakların şansı ne olacak?

Ortak aday çıkarma konusunda hangi partiler adım atacak?

AK Partide bilinenlerin yanında bilinmeyen isimler çalışmalarına başlayacaklar mı?

Süreç içinde kimler kimlere destek olacak?

Kızanlar küsenler olacak mı?

Bizlerde bu hareketliliğin yaşanacağı günlerde bu konuları takip edecek, bizlerde seçimler öncesi bazı çalışmalar yapacağız.

Kısacası hareketli günler seçimlere altı ay kalmasına karşılık başladı.

Hem adaylığı düşünenlere hem de ilimiz adına hayırlısı olsun diyelim…

 

HAREKETLİ GÜNLER BAŞLIYOR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin