FIRAT POLAT

MİSAFİR MİSAFİRLİĞİNİ BİLECEK

Bölgede büyük ve güçlü bir Türkiye oluşması birçok kesimin işine gelmiyor. Tarih boyunca Türkiye’nin gelişmesini ve güçlenmesini hazmedemeyen emperyalist güçler tarihin her döneminde farklı senaryolar hazırlayıp ülkemizde farklı şekillerde uygulamaya koyarak ülkemizin zayıf düşmesinin gayretinde oldular. Bütün olumsuzluklara karşılık Türkiye gelişmesini ve güçlenmesini sürdürmeyi bir şekilde başardı. Bugün yine gelişen ve güçlenen Türkiye’nin önünü kesmek adına bazı yeni senaryolar hazırlanıyor ve uygulamaya konulmasının gayretinde olunuyor.

Suriye, geçmişte bir savaşın içine çekildi. Bu savaşta mağdur olanların imdadına insanlık adına yine Türkiye yetişti ve Suriye’de mağdur konuma itilen Suriyelileri ülkemize getirerek onların mağduriyetini gidermenin adımlarını attı. O dönemi şöyle bir hatırlayın. Suriyeliler sadece ülkemize değil başka ülkelere de gitmenin mücadelesini verdiler. Hangi ülkede hangi olayların yaşandığını da hatırlayın. Biz mağduru her zaman her zeminde savunduk gerektiğinde kol kanat gerdik. Ülkemizde yaklaşık olarak 3.5 Milyona yakın bir Suriyeliden bahsediliyor. Bunların ülkemize gelmesindeki etken savaştı. Ancak bugün baktığımızda artık Suriye’de bir savaş söz konusu değil. Dün savaş mağduru oldukları için ülkemize gelen Suriyelilerin artık misafirliklerinin sona ermesi gerekir. Devletimizin Suriye ile gerekli görüşmeleri yaparak bunları bir plan kapsamında tekrar ülkelerine göndermeli. Böylece bunlara kullanılan kaynaklar yeniden ülkemizin kalkınması insanlarımızın refah ve mutluluğu için kullanılmalıdır.

Zor dönemlerinde sahip çıkılarak ülkemize getirilen ve misafir edilen Suriyelilerin ülkemizde yaşamaları, ülkemizin yasalarına, toplumun değerlerine bağlı kalarak yerine getirmeleri gerekir. Kendilerine göre bir düzen oluşturmalarına asla ve asla katiyen izin verilmemelidir. Adları ne olursa olsun, konumları artık sığınmacı değillerdir. Çünkü ülkelerinde ki şartlar değişmiş, Ülkenin lideri yaptığı çağırılar ile Suriyelileri ülkelerine dönmeye davet etmektedir.

Suriyeliler üzerinden ülkemizde bazı provokasyonların olmasına ise asla müsaade edilmemelidir. Suriye’de ülkemiz insanlarını tahrik edecek hareketlere ise Suriye yöneticileri izin vermemelidir. Bizim Millet olarak sabrımızı zorlamasın Milli hislerimizi kaşımasınlar. Biz her zaman mazlumun yanında olur. Kol kanat gereriz. Ülkemizde yaşamaları yasalara uygun, gelenek ve göreneklerimize uymaları, devlete karşı görevlerini yerine getirme konusunda iyi niyetli olmaları durumunda sıkıntı olmaz. Ancak yaşadıkları ülkeye nankörlük etmeleri durumunda buna hiçbir zaman izin verilmez.

Biz sabırlı ve koruyan bir milletiz. Ancak bizimde bir sabrımızın olduğu unutulmasın. Yaşatılmak istenen olaylara karşı duyarlı ve serinkanlı olmalıyız. Özellikle küresel güçlerin arzu ettiği bir iç karışıklık durumunun oluşmaması adına son derece duyarlı olmalıyız. Ülkemizin farklı şehirlerinde farklı olaylar ile insanlarımız tahrik ediliyor. Bunun sonuçları gerekli duyarlılık gösterilmediği takdirde farklı gelişmeleri peşinden getirecektir. Bunu temin etmek isteyenlere karşıda devletimiz gerekli önlemleri almalı. Tabiki misafirde misafirliğini bilmeli.

 

MİSAFİR MİSAFİRLİĞİNİ BİLECEK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin