FIRAT POLAT

ÖNLEMLER ELBETE ÖNEMLİ ANCAK GERÇEK YERİNİ BULMADI

28. Dönem Milletvekilleri ile 13. Dönem Cumhurbaşkanlığı seçimleri yapıldı. Ülke seçim gerginliğinden kurtuldu. 13. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan yeni kabineyi açıkladı ve Bakanlar görevlerine devir teslim törenlerinin ardından başladılar. Artık beklentimiz icraat.

Evet, ülkemizde çözüm bulması gereken onlarca sorun var. Bunların başında da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği gibi ekonomik sıkıntılar yer alıyor. Ekonominin rayına oturması öyle hemen birkaç günlük iş olmayacak. Bunun bilincindeyiz. Öncelikli olarak problemi oluşturan konular belirlenip bunların çözümü için önlemlerin alınması ve gerekli adımların atılması. Bunun yapılması ile birlikte sıkıntıların azaltılması mümkün olacak. İş dünyasının beklentisi fiyat dengelenmesinin sağlanması ve finansmana erişim. Çünkü iş dünyasında ki işadamları geleceği görmek zorunda olduklarını belirtiyorlar. Bunun sağlanması yatırımların tekrar başlamasını sağlayacak bu durumda istihdamı artıracaktır. . Şimdi istikrarlı bir şekilde yola devam etme zamanıdır. Yapılan ve yapılmakta olan yatırımlar ile birlikte ülke ekonomimize ve istihdama olabildiğince katkı sağlamaya devam etmeliyiz. Türkiye Yüzyılında işadamlarının önünü açacak düzenlemelerin kısa sürede yapılması ve iş dünyasının önünü açacak adımların atılması sağlanmalı. Üretime yönelik yapılacak yatırımlar ise istihdam alanları oluşturulacaktır. Kurulan yeni Hükümetin bu alanda gerekli düzenlemeleri yapmasını arzuluyoruz.

Yine özellikle tarım sektöründe yapılan desteklemeler ve uygulanan önlemlerin yerini bulmasını sağlayacak adımlar atılmalı. Örneğin tarımsal destek veriliyor. Bu destek tarımsal üretim yapılan alanın sahibine değil burada üretimi yapana verilmeli. Çiftçi Kayıt Sistemine göre yapılan yardımlarda, tarlasını icara veren mülk sahibi desteği alırken üretimi yapan kişi bu desteklerden mahrum kalıyor. Oysa yapılan dastek ve yardımlar üretimi yapana verilmeli. Yine tarım ve hayvancılıkta yapılan destek ve yardımların güncellenmesi ile üretici destek bulmalı. Bunlar hakkaniyet ile yapılır ve yerini bulur ise sıkıntılar azalacaktır.

Ülke olarak her alanda kendimize yetecek yer altı ve yerüstü zenginliklere sahibiz. Türkiye Yüzyılında gerek sanayici ve işadamı gerek üreticilerimiz ve esnaflarımız sıkıntılarını aşması durumunda yaşanan ekonomik sıkıntıların aşılması mümkün olabilecektir. Bu sağlandığında Maliye ve Hazine Bakanlığının da alacağı ve uygulayacağı önlemler yerini bulacak ve ekonomik olarak ülkemiz rahatlayacaktır.

ÖNLEMLER ELBETE ÖNEMLİ ANCAK GERÇEK YERİNİ BULMADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin