FIRAT POLAT

PUZZLE’IN SON PARÇASINI YERİNE KOYALIM

İlimizin marka değerlerinden ilk sıralarda yer alan Çimentaş Elazığspor bu sezonun en önemli maçına çıkacak. Sezona Selahaddin Dinçel ile hazırlanan ve lige başlayan Bordo Beyazlı temsilcimiz Dinçel’in ligin ilk haftalarında aldığı başarısız neticelerin ardından takımdan ayrılmasının ardından göreve gelen Bülent Yenihayat ile bu sezon büyük bir başarı öyküsü yazdı. Bülent Yenihayat ile 3. Lig 2. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren ancak bu mücadelede Batman Petrolspor’un iki puan gerisinde grubu ikinci sırada tamamlayarak Play Off’ta direk olarak grup finali oynama hakkını kazanarak ligi tamamladı.

Elazığ’ın tanıtımı, ilimize sportif alanda heyecan katan, sosyal yaşam alanında ilin en önemli hareketliliğini sağlayan kurum olan Elazığspor, geçmiş yıllarda elde ettiği başarılar ile ilimizin tanıtımında çok önemli görevler üstlenmişti. 1996 yılında Ankara’da oynadığı Play Off grubu maçlarında Elazığspor Tribünlerinde yaşanan hareketlilik ve müzikli görüntüler o günlerde ülkenin gündemine oturmuştu. Elazığspor’un Süper Lige yükselmesi ilimize özellikle Turizm sektöründe çok önemli ihtiyacı olan marka otellerin gelmesini sağlamıştı. Sporun ilin ekonomisine katkı bu dönemlerde çok önemli yatırımlar ile kendisini göstermişti. Tabii ki başarının sürekli olması için, şehrin spor kulübünü sahiplenmesi, ihtiyaçlarını karşılayacak kalıcı gelirlere kavuşmasını sağlayacak adımların atılması ile mümkün olmaktadır. Bunları ilimizde zamanında ve yeterli düzeyde yapamadığımız için Elazığspor’un üst liglerde kalıcı olmasını maalesef sağlayamadık.

Bugün 3. Ligde mücadele veren Çimentaş Elazığspor yeniden bir yükseliş dönemine girmiş bulunuyor. Bu hafta sonunda İstanbul’da Rams Parkta 52 Orduspor ile 2. Lige yükselme maçı oynayacak olan Temsilcimizin bu maçı kazanacağına ve 2. Lige yükseleceğine inancımız tamdır. Şehir bu duygunun etrafında kenetlenmiş durumda. Bordo Beyazlı takımın başında 27 karşılaşmaya çıkan ve hiç mağlup olmayan Bülent Yenihayat ve Teknik Ekibi, 52 Orduspor maçı öncesi de takımını yine en iyi şekilde bu maça hazırlayacaktır. Buna inanıyoruz.

27 haftadır tek tek yerine konulan Puzzle’ın son parçasının 25 Mayıs Cumartesi günü Rams Parkta yerine koyacağına ve sezona başlanırken belirtilen “O Sene Bu Sene” sloganının Kupayla taçlanacağına inanıyorum.

Olmazsa ne olur?

Hayal kırıklığı yaşanır. Ancak dünyanın da sonu olmaz.

Ancak tüm Elazığ buna inanıyor.

Puzzle’ın son parçası yerine konulacak ve o Kupa Elazığ’a gelecek…

PUZZLE’IN SON PARÇASINI YERİNE KOYALIM

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin