RAMAZAN YILDIRIM

AKÇAKİRAZ’A İMRENİYORUM

Perçenç üretken, çalışkan bilinen bir yer iken Akçakiraz Elazığ’ın burnunun dibinde olmasına karşın 2014’e kadar şehrimizin en köhne en geri kalmış en mahrum en bilinmeyen en tanınmayan beldesiydi. Sabahattin Kaya on yıl boyunca inanılmaz bir gayretle çalıştı. Azim, kararlılık ve cesur adımlarla olmazları oldurdu Akçakiraz’ı küllerinden yeniden doğurdu. Bir beldeden çok fazlasına…

30 Mart 2024 seçimlerinde Akçakiraz yine genç, cevval, çalışkan bir aday olan İbrahim Ormanoğlu’nu seçti.

Yeni Başkan İbrahim Ormanoğlu Cuma günü yerel basınımızla bir tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıda geçtiğimiz iki aylık süreçte ne yaptığını önümüzdeki süreçte neler yapmayı hedeflediğini anlattı. Olay buraya kadar çok sıradan.

Sıra dışı olan Başkan Ormanoğlu öncelikle eskiden yarım kalmış projeleri ertelemeden ötelemeden bitirmek için adımlarını sıkılaştırmış. İkincisi Akçakiraz Belediyesi gelir getirici projelerle muhtaçlığı en az seviyeye indirme peşinde.

Bir diğer güzellik encümen kararlarını Belediyenin panosu dışında köylerdeki kahvehanelere, taziye evlerine vs asarak alınan kararlardan herkesin haberdar olmasını sağlamak. Vatandaşın aleyhine olabilecek hiç bir işi oldu bittiye getirmemek.

Başkan İbrahim Ormanoğlu’nun şeffaflık ilkesine olan bağlılığı. Toplantıya Muhasebe Müdürü ve Belediye Başkan Yardımcısı ile hesap dökümanlarını getirmesi. Başkanın üstüne basa basa isteyen herkes her daim yaptığımız tüm ihaleleri, doğrudan teminle tüm satın almaları her daim bizden isteme hakkına sahipsiniz ve biz bu bilgileri koşulsuz olarak sizlere vereceğiz demesi çok şık çok klas çok afilli bir hareketti.

Bu hesap verebilirlik biz muhafazakâr müslüman tayfanın seçim öncesi diline pelesenk ettiği seçim sonrası hiç bir şekilde davranış literatürüne sokmadığı hatta ne kadar şaibe olursa olsun özellikle doğrudan temin ihalelerinin gizli saklı boyuttan yürütüldüğü… Yine de doyuma ulaşılmadığı sözüm ona rahat hareket ve kaliteli hizmet adına belediyelere ait şirketlerin kurulduğu ama bu şirketlerin de muhasebe iç işleyişinin halktan gizli tutulduğu bir ortamda Akçakiraz’ımızın yeni Başkanı İbrahim Ormanoğlu’nun bu denli şeffaf duruşu beni çok mutlu etti.

Akçakirazlı öğrencilere okul dönemi boyunca bedava ulaşım sağlaması takdir edilecek bir başka güzellik. Hele bir de üniversiteyi kazanacak Akçakirazlı öğrencilere burs verme projesi var ki bu da ayrıca alkışlanması gereken bir konu.

Başkan Ormanoğlu’nun  Akçakiraz’la ilgili olumlu her projeye devam edişi, eksikleri tamamlama yönündeki azmi, gelir getirici işlere gayreti ve şeffaflığı…

İnanıyorum ki bundan önceki 10 yılda Sabahattin Kaya Başkan’la tüm ilçe ve beldelerden daha hızlı gelişen Elazığ’la arasındaki gelişmişlik farkını minimuma indiren Akçakiraz Başkan İbrahim Ormanoğlu ile yeni bir sıçrama yaparak Elazığ’ın hatta tüm bölgenin en çok gelişen en sevilen en yaşanılır beldesi olarak hak ettiği yeri alacaktır.

Şeffaflık olgusu kimimize göre sıradan olabilir ama inanın Türkiye’yi geçtim Ortadoğu coğrafyası dahil bölgemizde yetişmeyen bir bitki türüdür.

İnanıyorum ki bu şeffaflık ulusal boyutta karşılık bulacaktır. Böyle giderse Elazığ Akçakiraz’dan şahlanacaktır.

AKÇAKİRAZ’A İMRENİYORUM

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin