RAMAZAN YILDIRIM

ELAZIĞ AK PARTİ VİZYON 2023

Gelişmiş medeni toplumlarda siyasal hareketler ve siyasetçiler toplumsal sorunlara getirdikleri çözümlerle, eylemleriyle, hizmetleriyle, tavırlarıyla hem kendi geleceklerini hem toplumun geleceğini dizayn ederler.

Toplum mühendisliği ya da siyasal hegemonyanın ağına düşmüş toplumlarda da siyasal hareketler ve siyasi figürler toplumun sorunlarını hasır altı edip siyasi güç gösterisiyle alternatifsiz olduklarını topluma enjekteyle deklare ederler. Bunu perçinlemek için de görsel, yazılı basından tutun sanal ve reel dünyada elinden gelen her şeyi yaparlar.

Bu bağlamda Elazığ Ak Parti Geleneksel Piknik ve Teşkilat İçi İstişare Toplantısı yapmış. Bu toplantıda İl Başkanımız, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Elazığ Belediye Başkanımız, Vekillerimiz Erol Keleş, Mahmut Rıdvan Nazırlı müthiş bir birliktelik örneği göstererek adeta Ak Partiden Elazığ Merkeze Belediye Başkan Aday Adayı olacak kişilere göz dağı verircesine son derece gür bir sadayla bizim adayımız belli kararımız net demişler. Ve kendilerince Ak Partiyi 2073 seçimlerine kadar Elazığ Belediyesinde yeni Aday Adaylıklarına kapatmışlar.

Eski İl Başkanlarını davet etme olgunluğunu göstermişler ama maalesef onure etme gibi bir erdem sergileyememişler. Bir dönem bu partiye hizmet etmiş yolsuzluk ve hırsızlık ya da namussuzlukla adları hiç bir zaman anılmamış bu kişileri adeta itibarsızlaştırma tavrı sergilemişler.

Elazığ Ak Parti Yönetimi ve çiçeği burnunda vekillerimiz Ak Partiyi tekellerine almış. Varsa daha iyi bir ya da bin aday adayı hatta daha kötü aday adayı tüm onlara da kapıyı sonsuza dek kapatmışlar. Zannımca Elazığ Ak Parti Vizyon 2073 bu olmalı.

Aynı toplantıda İlçe ve Belde Belediye Başkanlarımız da olmasına rağmen yönetim ve vekillerimiz onlar için böyle bir jest girişiminde bulunmamış. Böylece Elazığ Ak Parti’nin birilerinin tekelinde olduğunu birileri için var olduğunu bir nakkaş edasıyla zihinlerimize kazımış oldular.

Her zafer kahramanlarıyla anılır. 15 Temmuz darbesinin bertaraf edilmesi bize 15 Temmuz Zaferini sunmuştur. 15 Temmuz ülkemiz için artık milli bir bayram olmuştur. Bu bayram tüm şehirlerimizde olduğu gibi Elazığımızda da coşkulu bir proğramla kutlandı. Ben bu bayramın o gecenin yaşayan  kahramanlarıyla kutlanmasını beklerdim.

Sonradan bu bayrama kendini kahraman olarak enjekte edenleri, halkaya üst perdeden kahraman girişi yapanları kesinlikle yadırgamıyorum. Sadece o geceyi yaşayan ve yaşatan kahramanların bu kutlamaya çağrılmamasını sindiremiyorum. Bunu tarihe saygısızlık kişilere edepsizlik, topluma nankörlük olarak addediyorum. Eminim diğer şehirlerde de Ak Partili figürler konjöktöre göre tarihi derdest edip esef ve utanç tablosuna çevirmemişlerdir. Ey şehrimin Ak yetkilileri unutmayın İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet Han olmasına rağmen hepimiz surlara ilk bayrağı dikenin Ulubatlı Hasan olduğunu da biliriz. O büyük komutan erinden, neferine hatta Bizans halkına kadar o savaşa katılan herkesi fedakarlıkları ölçüsünde onure etmiştir. Adlarını kendi adının yanına kazımıştır. Siz hafızamızı sileceksiniz diye biz meydanlarımızı şahlandıran kahramanları unutmayacağız.

O gece Valinin, Belediye Başkanının, başkalarının olmadığı  ilk dakikalarda meydana inen halkı toplayıp miting yapan Ejder Açıkkapı’yı ve Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze’yi selametle yad edeceğiz siyasal varlıklarına bakmadan hep anacağız. Onlar ve orda olan diğer insanlar o gece gurur duyduğumuz insanlar olarak yüreğimizde yer almışlardır. Sizlerin onları çağırmaması onları küçültmeyecek bilakis zaferin coşkusuna gölge düşürecektir.

Birileri birileriyle siyasal rakip olabilir, birileri birilerine siyasal tarafgir de olabilir. Hatta birileri birilerini top yekün siyaset arenasından silmek de isteyebilir ama hiç bir zaman bunun karşılığı birini geçmişten silmeye çalışmak olmamalıdır olamaz da.

Bir de partiler yasal olarak ahlaklı ve erdemli olmak zorunda değillerse de manevi teamüllere göre erdemli ve ahlaklı olmak zorundadırlar. Erdem ve ahlakın bir ölçüsü de size emek verenlere her daim saygı göstermenizdir. Maalesef Elazığ Ak Parti bu konularda hassas davranmayarak bu partiye hizmet etmiş insanların onurlarını rencideye giderek şık olmayan bir eylemde bulunmuştur.

Şehrimin STK’ları her konuda olduğu gibi bu konuda da alkışı hak edecek kadar sessiz kaldıkları için onlara da kocaman bir protesto alkışı gönderiyorum.

Ak Partinin İl Yönetiminin ve Belediye Başkanlarının Milletvekillerini, Milletvekillerinin Belediye Başkanlarını ve İl Başkanlarını seçtiği bir parti olmamasını umut ediyorum.

Gelişmiş toplumlarda siyasetçiler, siyaset kurumları, siyaset organları eylemleri, icraatları ve gelecek planları ile varlar. Halka kendilerini anlatarak siyasal arenada var olurlar. Geri kalmış toplumlarda parti üst yönetiminden torpil, şehir teşkilatlarında görüntü vererek. İlkel toplumlarda partiler yöneticiler tarafından bazı kesimlere peşkeş çekilerek siyaset yürütülür.

Eskiden Güneydoğu Anadolu’da bunu çok yaşardık. Ey Rabbim bizi ilkelliğe döndürme.

ELAZIĞ AK PARTİ VİZYON 2023

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin