istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat
RAMAZAN YILDIRIM

PANDORA’NIN KUTUSU AÇILDI MI?

İnsan zihni o kadar gizemli ve harika işlevlere sahip ki hala çalışma şekli tam olarak çözülmüş değil. Zihnimizin enterasan olan bir özelliği de kişilere, eşyalara, olaylara görece bakmasıdır.

Kişi, olay ya da eşya ne kadar mükemmelse kusur o oranda iğreti durur. Kişiyi kusurları darp etmez onu kusursuz ilan edenler öldürür.

Şahin Başkan göreve geldiği günden beri basın onu ve tüm icraatlarını hep mükemmel olarak lanse etti. Hatta basını bir kenara bırakalım muhalefet milletvekilimiz Gürsel Erol nasıl olduysa bilmiyorum bilboard reklamlarıyla Başkanımızı deprem sonrası imardaki olumsuz icraatları yüzünden perişan edeceğini iddia ettiği bir düello proğramının ilk reklam arasından bu güne Şahin Başkanın kusursuz olduğunu haykırmakta.

Muhalefet vekilimiz Sn. Erol ne Elazığ’da vaktinde yapılamayan imar planı yüzünden mağdur olan vatandaşlarımızın sorunlarına değinmekte ne de Abdullah Paşa’da arsasının metresini 1₺ gibi sembolik rakama satın alıp prestijli bir proje ile çok güzel evlere sahip olacak olan Abdullah Paşa sakinlerinin durumunun ne olduğuyla ilgilenmekte.

Hatta bir tık ötesine gideyim Genel Seçimlerde Abdullah Akın’la beraber çok güzel bir sinerji yakalayan Gürsel Erol ilk defa Elazığ’da Belediye Seçimlerinde iddialı olabilecekken şimdiden yerelde ayrışma göstereceklerini ilan ederek  Elazığ’da Belediye Seçimlerinde CHP’ye havlu attırdı. Artık bu hamleyi kimin lehine olsun diye yaptıysa…

MHP geçen yerel seçimlerde oylarını arttırmış ama seçilememişti. Son Genel Seçimlerde bir milletvekili çıkararak Elazığ’da biz varız dedi. Geçtiğimiz günlerde MHP Belediye Encümeni Mehmet Çak sorduğu sorularla MHP’nin artık yeni döneme hazırlandığını lanse etmiş oldu. MHP İlimiz Milletvekili Semih Işıkver’de Mehmet Çak’ın sorularının arkasında olduğunu Şahin Bey’den bu soruların cevaplarını beklediğini bir tv programında “ Mehmet Çak bir soru soruyor. Batı prestij villa projesinin maliyeti nedir, EBUAŞ’ın kazancı nedir, kentsel dönüşüme buradan ne kadar kaynak aktarılacak? Sayın belediye başkanı bu sorulara şöyle cevap veriyor. Sayın Mehmet Çak, sen seneye burada olmayacaksın ama ben burada belediye başkanı olacağım. Ben de açık ve net söylüyorum Mehmet Çak bir daha yüzde 1 Milyon belediye meclis üyesidir. Şahin Bey’in ise orada olup olmayacağı meçhuldür. Mahkeme kadıya mülk değildir” sözleriyle deklare etti.

Aynı zamanda Semih Işıkver bu açıklamasıyla Mehmet Çak’ın Elazığ’da 2024 Belediye Meclis Üyeliği ilk garanti olan ilk meclis üyesi olmuştur.

Semih Işıkver’de bu deklarasyonunda üstü kapalı bir biçimde MHP’li encümenlerinin soruları ve talepleri MHP’nin ittifak ortaklığı göz önüne alınarak geçiştirilmemeli bilakis gelecek dönem Belediye Başkanlığını alacak bir partinin encümen soruları olarak cevaplanmalı tarzında bir algı oluşturdu.

Doğru okuyorsam Semih Işıkver bu açıklamalarıyla yerel seçimlerde Başkan Adaylarının vizyonunun yanısıra yapılanları sorgulayan bir politik yol çizecektir.

Hoş hala o sorular Şahin Başkan ya da Elazığ Belediyesi tarafından cevap bulmuş değil ama ben yine de Pandora’nın Kutusu’nun açıldığını düşünüyorum.

Süreç bundan sonra nasıl işler bilmiyorum ama şehrimizde Belediye’nin bir icraatının sorgulanmış olmasını basının bu soruyu soranları linçlemeye kalkışmamasını!!! şehrimiz demokrasisi açısından fevkalade bir başarı olarak addediyorum.

Bir de kişisel olarak tarafsız basınımızın hangi tarafta konuşlanacağını gayet merak ediyorum.

PANDORA’NIN KUTUSU AÇILDI MI?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin