YAŞAR KURŞUN

2.LİGE HOŞGELDİN ELAZIĞSPOR

Futbolda lige iyi başlarsan o başarıyı getirir, kötü başlarsanız o takımı etkiler!

2023/2024 Futbol sezonunda, TFF 3.lig 2.Grupta, ilk 5 haftada başarılı sonuçlar alamayınca, Bordo-Beyazlılar yeni bir teknik direktör ile anlaşmıştılar.

Yeni gelen teknik direktör, Bülent Yenihayat takıma yeni bir hayat verir gibi,büyük başarı getirdi.

Bülent Yenihayat hocam ile Çimentaş Elazığspor, TFF 3.lig 2.Grupta ligi 58 puanla, ikinci sırada tamamlamıştı.

Bugün birlik, bugün beraberlik günü denildi ve “O sene bu sene diyerek,” Play-off’da başarılı olmak için taraftarı ile iyice kenetlendiler. Play-off’da ilk maçı deplasmanda oynadı ve Efeler 09 spor F.K 3-0 net bir skorla mağlup etmiştiler. Rövanşı, Elazığ Atatürk Stadyumu’nda oynadı ve gol Şov yaparak 4-0 mağlup etmiştiler.

Evet…

Komşu illerimizin Süper Ligde ve 1.ligde mücadele eden takımları varken, futbolu çok seven ve fazla bir sosyal etkinlikleri olmayan

Elazığspor’a 3. Lig yakışıyor mu?

Üçüncü ligden kurtulmak adına İstanbul’da 25/05/2024 Cumartesi günü, Rams Park Alisamiyen Spor Kompleksinde 52 Orduspor ile karşı karşıya gelecekti.

Biliyorum son yıllarda futbolda paramparça olduk. Yok efsane Elazığspor, yok Belediye Elazığspor takımı iki takım ile fazla başarılı olamadık!

Spor takımlarının hepsi hangi ülkede, hangi ligde oynarlarsa oynasınlar son saniyelere kadar tek bir amaç uğruna mücadele ediyorlar, Şampiyonluk. Ancak ne yazık ki hepsi şampiyon olmayı başaramıyor ya da play-off maçlarına bırakıyor Şampiyonluğu, Elazığspor gibi…

Ligde ne tevafuk olmuştu, 23 hafta mağlup olmayan Bordo-Beyazlılar,

Play-off’da da oynadığı 3 maçta mağlup olmadılar ve hedefine kavuşarak bizleri yeniden sevince boğdular.

Rams Park Alisamiyen Spor kompleksi 30 binin üstünde sporseverler ile tarihi ana şahitlik yaptı. 31 dakikada 52 Orduspor’lu futbolcunun, Çimentaş Elazığsporlu futbolcuya sert girmesini hakem kırmızı kart ile cezalandırdı! İlk yarı 10 kişi ile 0 – 0 tamamladı 52 Orduspor. İkinci yarıya daha istekli ve atak futbul ile başlayan Çimentaş Elazığspor önce penaltıdan ve sonra çok mükemmel golleri ile net 3-0 mağlup etti, 52 Ordusporu!

Bu başarılara emek vermiş, herkesi yürekten tebrik ediyorum ve 2.lige Hoşgeldin  Elazığspor…

2.Lig’de kalıcı olmayalım, hedef kesinlikle 1.Lig olmalı. Merhum, Belediye Başkanı Hamza Yanılmaz ‘ın dediği gibi,” 3 / 2 / 1 / hedefi olacak

Elazığspor’un” demişti.

Elazığspor yönetimi de bu parola ile hareket etmeli ve şimdiden 2.Lig hazırlıklarını yapmalıdır…

Elazığspor bu şehir için çok önemli bir markadır. Şehire değer katar, birlik beraberliğimizi artırır, yeri gelir esnaf için kazanç kapısı olur. Bu yüzden de üst liglerde olmamız çok önemlidir. Bir sezonu daha iyisiyle kötüsüyle tamamladık. Akıllarda iç sahada çok başarılı olmuş bir takım olarak sezona damga vurduk. Rakiplerimize oranla kısıtlı bütçelerle kurulan Bordo-Beyazlı takımımız şampiyonluğu son haftalara kadar kovaladı ve Play-off’da yakalamıştır. Elazığspor taraftarı bu sezon Şampiyonlukta büyük emek verip, Atatürk Stadyumu’nda yerlerini alıp stadı doldurdu ama yetmedi, çoğu takıma nasip olmayan taraftarlar ile deplasmanda takımlarını yanlız bırakmadı gakgom.

Çok sağolun çocuklar biz sizden sezon başında bu kadarını da beklemiyorduk. Emeğinize yüreğinize sağlık yürekten birkez daha teşekkür ediyorum.

Elazığspor isterdim elini kolunu sallayıp direk 2.lige çıksın ama eldeki imkanlara ve kurulan kadro kalitesine bakıldığında gücümüz bu kadarmış.

Yeni sezonda daha iyi daha tecrübeli bir kadro ve planlamayla görüşmek üzere… 2. Lig. Bizi çok sevme çünkü burada da fazla kalmaya niyetimiz yok.

Saygılarımla

2.LİGE HOŞGELDİN ELAZIĞSPOR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin