Yenihayat: Sonuç Ve Skordan Memnun Değilim

8

İrfan ARSLAN

Elazığspor Teknik Direktörü Bülent Yenihayat, son oynanan Silifke Belediyespor maçında ki oyun temposundan istek ve arzudan memnun olduğunu ancak sonuç ve skor bakımından memnun olmadığını açıkladı.

Silifke Belediyespor maçından sonra açıklamalarda bulunan Elazığspor Teknik Direktörü Bülent Yenihayat şunları söyledi.

“Bugün maçın ilk düdüğünden son düdüğüne kadar maçın mutlak hakimiydik. Topla oynama, ceza sahasına giriş, şut, gol pozisyonu, kazanmak için her şeyi yaptık fakat her hafta olduğu gibi sonuçlandırma kısmında eksik kaldık. Bunlar çalışmadığımız anlamına gelmiyor. Her hafta üzerine basarak ivedilikle çalışıyoruz, fakat o son dokunuşta beceri daha çok ön plana çıkıyor.

Geldiğimizden beri 15 haftalık süreçten fazla pozisyona girdiğimiz maçtı. İlk yarı 6-7 tane kale içerisinde sonuçlandıramadığımız ve bizim bile kenardan inanamadığımız pozisyonlarımız vardı. Rakibin kalemize hiç aksiyon yapmadan iki şutu iki gol oldu. Oyunumuzdan tempomuzdan, isteğimiz ve arzumuzdan çok memnunum ancak sonuç ve skor bakımından memnun değilim.

Bugün tüm oyuncularımız kazanmak için mücadele verdi ama bazen sonuçlar istediğimiz gibi olmuyor.

Bunu bir bahane olarak söylemiyorum, bu bir gerçek; bugün kazansaydık da aynı şeyleri dile getirecekti. Kadromuz çok kısıtlı, hamle yapma konusunda çok zorlanıyoruz. Oyunun sıkıştığı bölümlerde çözümlemede üretemiyoruz. Üstüne üslük bugün 4 oyuncumuz cezalı ve sakatlık sebebiyle bizimle değildi. Ona rağmen sahada herkes görevini yaptı. Biz bu kadarız, tüm oyuncularımıza sahip çıkmamız gerekiyor.Bu mücadelesi futbolcu grubu ile sezonu tamamlayacağız.

Tekrar söylüyorum oyuncularımdan sonu kadar razıyım. 15 maçtır kaybetmiyoruz bu inanılmaz bir seri. Mücadele anlamında asla geri adım atmıyorlar.

Daha çok çalışıp daha iyi olmak zorundayız. İnanıyorum ki sezon sonu istediğimiz hedefe ulaşacağız.

Güzel bir zeminde güzel bir maç oynadık, uzun bir yolculuk yaparak bizleri Türkiye’nin dört bir yanında destekleyen ve yanımızda olan Elazığspor Taraftarlarına sevgi ve hürmetlerimi iletiyorum.”

 

Exit mobile version