Yetki Yine Eğitim-Bir-Sen’de

featured

Elazığ’da Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı eğitim hizmet kolunda yetkili sendika yine Eğitim-Bir-Sen oldu.

Yapılan üye sayımına göre Eğitim-Bir-Sen Elazığ 1 Nolu Şubesi, Elazığ’da faaliyet gösteren Türkiye genelindeki örgütlü 48 sendika içerisinden 1. Sendika olarak yetkide 16. yılına girdi. 2008 yılından beri yetkili sendika olarak eğitim çalışanlarının sesi olmaya devam eden Eğitim-Bir-Sen Elazığ 1 Nolu Şube başarısını yine perçinlemiş oldu. İl genelindeki eğitim çalışanlarının % 49’un üye olduğu Eğitim-Bir-Sen Elazığ 1 Nolu Şube 4140 üyesiyle yetkide istikrarın sendikacılıkta itibarın adresi olduğunu bir kez daha gösterdi. Oransal olarak eğitim çalışanlarının yarısının üye olduğu Eğitim-Bir-Sen bunun bir tesadüf olmadığını 2010 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı literatürüne giren onlarca kazanımı elde ederek gösterdi. Bugün kamu çalışanlarının elde ettiği;

Nöbet Ücreti, MEB Sınavlarındaki Ücret Artışı, Uzman ve Baş Öğretmenlik, 3600 Ek Gösterge, Başörtüsü Özgürlüğü, Katsayı Zulmünün Sona Ermesi, Hac İzni, Eğitimciye Şiddete Caydırıcı Cezalar, Banka Promosyonlarının Kurum Yerine Çalışanlara Eşit Miktarda Ödenmesi gibi onlarca kazanımın altında Eğitim-Bir-Sen’in imzası var.

Sahadaki emeğinin karşılığını üye sayısıyla alan Eğitim-Bir-Sen ülke genelinde de Genel Yetkili Sendika unvanını korumaktadır. Eğitim-Bir-Sen Elazığ 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim BAHŞİ’yi ve Yönetim Kurulu Üyelerini ve tüm teşkilatı tebrik ediyoruz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yetki Yine Eğitim-Bir-Sen’de

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin