istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

Yiğit: Okul Tabanlı İzleme Sistemini Devreye Aldık

featured

İrfan ARSLAN

2023-2024 eğitim öğretim yılı ön hazırlıkları başladı. Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT bugün il merkezinde görev yapan ortaokullarımızın müdürleri ile Koç İlkokulu’nda bir çalışma toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantının ana konusunu öğrencilerin akademik başarıları, sosyal kültürel ve sportif etkinliklere katılımları oluşturdu.

2023 yılı Lise Geçiş Sınavı sonuçlarının okul bazlı olarak değerlendirildiği toplantıda önümüzdeki yıl için yapılacak iyileştirmeler ve başarıyı arttıracak çalışmalar da ele alındı.

Okulların ve öğrencilerin akademik düzeylerini ölçmek için bu yıl ilk defa uygulanan Okul Tabanlı İzleme ve Değerlendirme Sistemi (OTİS) sonuçları gözden geçirilerek yeni eğitim öğretim yılında yapılacak olan çalışmaların, elde edilen veriler ışığında yürütülmesi kararı alındı.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT 2022-2023 eğitim öğretim yılında Okul Tabanlı İzleme ve Değerlendirme Sisteminin Elazığ’da ilk defa uygulandığını ifade ederek; her sınıf seviyesi için yapılan sınavların sonucunda elde edilen veriler okul, sınıf ve öğrenci bazlı olarak değerlendirilmiştir. Elde edilen sonuçlar okul yöneticileri ve rehber öğretmenlerle yapılan toplantılarda ayrı ayrı değerlendirilerek eksiklikler gözden geçirilmiş, alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmalar ele alınmıştır.”

“EKSİKLİKLERİMİZİ GİDERECEĞİZ”

Yapılman toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit; “Amacımız bu yıl geçen yıldan elde ettiğimiz veriler ışığında eksik veya yetersiz gördüğümüz alanlarda dikkatimizi yoğunlaştırmaktır.

Akademik başarıyı arttırmaya yönelik çalışmaların yanı sıra akademik başarıyı doğrudan etkileyen, çocuklarımızın ruhsal ve bedensel gelişimlerine katkı sağlayan sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin yaygınlaşması konularını da artıracak adımları atacağız. Bu yıl uluslararası ve ulusal müsabakalarda elde edilen bireysel ve takım başarılarının önümüzdeki yılda artarak devam etmesi için yapılacak hazırlıkları da gezden geçirecek ve yeni adımlar atacağız.” Dedi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yiğit: Okul Tabanlı İzleme Sistemini Devreye Aldık

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin