Yıllık İşletme Cetveli süresi uzatıldı

featured

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Yavuztürk Yıllık İşletme Cetveli verilmesi süresinin bir defaya mahsus olmak üzere süresinin uzatıldığını açıkladı.

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Yavuztürk konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Sanayi Sicil Kayıt ve Yıllık İşletme Cetveli bilgilerinin tutulduğu Sanayi Sicil Bilgi Sistemi, Sanayi İşletmelerinin faaliyetlerinin genel olarak izlenebildiği ülkemizin en önemli veri kaynağıdır. Bu görevin yürütülmesi 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu ile sağlanmaktadır.

Sanayi Sicil Belgesine sahip olan imalatçı firmalar her yıl Ocak ayından itibaren Nisan ayı sonuna kadar bir önceki yıla ait işletme bilgilerinizi içeren Yıllık İşletme Cetveli bilgilerinin sisteme giriş süresi Covid-19 salgını mücbir sebep göstererek 2020 yılı Yıllık İşletme Cetveli vermeyeceklerini bildiren sanayi işletmelerinin Yıllık İşletme cetveli (YİC) verilme süreleri bir defaya mahsus olmak üzere 14.06.2021 tarihi gün sonuna kadar (saat 24:00’e) kadar uzatılmıştır. https://www.turkiye.gov.tr internet adresi Sanayi Sicil İşlemleri uygulama menüsünden E-Devlet Şifresiyle elektronik ortamda yapılması gerekmektedir. Sistem girişi yapamayan işletmelerin, Yıllık İşletme Cetveli bilgileri firma müracaatı ile İl Müdürlüğümüz tarafından yapılacaktır.

Yıllık İşletme Cetveli vermeyen işletmeler hakkında 6948 Sayılı Kanunun 9 uncu maddesi gereği idari para cezası uygulanacaktır.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yıllık İşletme Cetveli süresi uzatıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin