YKS sınavına sayılı günler kaldı

featured

Yaklaşan YKS sınavı öncesinde Elazığ KURSDER Başkanı Veli Aksu, önemli açıklamalarda bulundu. Aksu, sınavlara kalan kısa zamanda öğrencilerin konu tekrarı yapmaları çok önemli dedi.

‘’Öğrenciler sınava değil soru bankalarına hazırlanıyor’’

Elazığ KURSDER Başkanı Aksu; ’’sınavlara kalan kısa zamanda öğrencilerin konu tekrarı yapmaları çok önemli. Bu tekrarlarında,tanım,formül,temel ilke ve özellik,günlük yaşamla bağdaştırma.

2015 yılından bugüne kadar lgs -tyt-ayt sınavlarının incelediğimde;

ÖSYM’nin öğrencilere de temel bilgiyi sorguladığını yani bir konuyu anlatırken vurgulanması gereken tanım içerisinde geçen temel ilke ve özellikleri ve dayalı soru sorduğunu gördüm. Ülkemizde bugüne kadar üniversite hazırlıkta, tanım ve temel bilgi neredeyse gereksiz görünüp göz ardı edilerek çalışmalar yapılıyor. Genellikle öğrencilere günlük birkaç konudan birkaç yüz soru ile ödevlendirilerek soru çözümü şeklinde başarılı olabileceklerini inandırıyor. Bu soruların da büyük bir bölümü bir uygulama sorusu, bir formüldeki değişkenlerle oynayarak ezbere yönelik sorulardan oluşmaktadır. Sınavlar ise bu sorulardan çok farklı hazırlandığından öğrenci sınavın kolaylığını veya zorluğunu dahi anlayamıyor. Öğrenciler her dersten birçok soru bankası bitirmek yerine konuyu öğrenmesini teşvik etmek, tartışmak daha anlamlı olacaktır. Daha da üzücü olan öğrenciler sınava değil soru bankalarına hazırlanıyor. Bu şekilde çalışma ise sınavlarda başarısızlığa yol açmaktadır’’

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
YKS sınavına sayılı günler kaldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin