Elazığ’da vatandaşlar 31 Mart’ta merkeze bağlı 43 Mahallenin Muhtarını için oylarını kullandı. Seçimlerde resmi olmayan sonuçlara göre Ataşehir Mahallesi muhtarlığını 1999 Doğumlu Yusuf Özdağ kazandı.

Yerel seçimlerin ardından değerlendirmelerde bulunan Türkiye’nin en genç muhtarı Yusuf Özdağ,  Ataşehir Mahallesi’ne farklı bir bakış açısı kazandıracağını ifade ederek: “Türkiye’nin en genç muhtarı olduğum söyleniyor şuanki bilgilere göre. Ben farklı bir muhtarlık anlayışıyla baktığım için mahalleye farklı yönlendirmeler yapmak istedim. Mahallede bulunan hizmetlerin farklılaştırılması, alt ve üst yapı gerekse güvenlik alanlarındaki eksiklerinin bunların hepsinin farklı bir bakış açısıyla yoğurulup farklı bir açıyla değerlendirilmesi için muhtar oldum.” Dedi.

Özdağ Ataşehir Mahallesi için vizyon projeleri olduğunu söyleyerek: “genlik eğitim ve kültür merkezi projemiz var bu projede resim, müzik kursları ve eğitimde destek kursları, gastronomi ve kültürel anlamda yapılacak çalışmalar bunların hepsini bu merkezde bir araya getirmek istiyorum. Bu çalışmayı gerçekleştirmek için Şahin Başkanımızdan projenin sözünü aldık. Buna ek olarak mahallemizde sağlık protokolü olacak bununla birlikte mahallelimiz özel hastaneye gittiğinde tabi şuan anlaşma aşaması bitmek üzere görevin tam anlamıyla verilmesini bekliyoruz ondan sonra hastaneleri açıklayacağız. Mahallelimiz ikametgahını göstererek hastaneye %20 indirimli bir şekilde giriş yapabilecek.” Dedi.