Fırat Üniversitesi İle KOSGEB İşbirliğiyle Dış Ticareti Geliştirme Projesi Başlattı

20210803-firat-universitesi-ile-kosgeb-isbirligiyle-dis-ticareti-gelistirme-projesi-baslatti-509585-d80b88fa45583a17b3ac

Fırat Üniversitesi ile KOSGEB Elazığ Müdürlüğü arasından Dış Ticareti Geliştirme Projesi başlatıldı.

Proje öncesi konu ile ilgili Elazığ KOSGEB İl Müdürlüğü toplantı salonunda, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner ÖZGEN, KOSGEB Elazığ Müdürü Şaban YAŞA ile Fırat Üniversitesi’nde eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler bir araya geldi.

KOSGEB Elazığ Müdürü Şaban YAŞA konu ile ilgili olarak “KOSGEB olarak firmalarımızın uluslararası ticaret kapasitelerini artırmayı hayati önemde görmemiz hasebiyle, Fırat Üniversitesi ile birlikte çok önemli bir projeyi başlatıyoruz. Bu proje ile yereldeki markalarımızın öğrencilerimizin ülkelerinde tanıtılması, markalarımızın ürünlerinin satılması ve karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulması sağlanacaktır. İnanıyorum ki bu proje, ülkemiz için rol model olacak bir proje olacaktır” dedi.

Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner ÖZGEN ise, Fırat Üniversitesi olarak Elazığ sanayicisinin her zaman destekçisi olduklarını ifade ederek, yabancı uyruklu öğrenciler sayesinde Elazığ’da üretilen ürünlerin dış ülkelerde pazar bulmasının Elazığ ekonomisi için önemli bir katkı olduğunu vurguladı.

Toplantıda, güçlü bir iş birliğine gidilmesi, öğrencilere ve şirketlere yönelik eğitimler düzenlenmesi, oluşturulacak ağın büyütülmesine karar verildi.

 

 

 

Exit mobile version