Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “TÜBİTAK 18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Malatya Bölge Yarışması”na katılan projeler için ödül töreni düzenlendi.

Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonunda düzenlenen ödül törenine; Elazığ Vali Yardımcısı Armağan Yazıcı, Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Tübitak Malatya Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Sağlam, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat, Fırat Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Sinan Akpınar, Elazığ, Diyarbakır, Tunceli, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürleri ile akademisyenler ile yarışmaya katılan öğrenciler ve öğretmenleri katıldı.

 

 

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan TÜBİTAK Malatya Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Sağlam, 3 gün boyunca Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen yarışma hakkında çeşitli bilgiler verdi.

 

 

Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Bilal Üstündağ İse konuşmasında yarışmada derece elde eden öğrencileri tebrik ederek, yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

 

 

Vali Yardımcısı Armağan Yazıcı da, öğrencilerin göstermiş oldukları gayret ve çabaların her şeyin üzerinde olduğunu belirterek, dereceye giren tüm öğrencileri ve öğretmenlerini kutladı.

 

 

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.